1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAYMAKAM AKKOYUN, SİLAHLI EĞLENCEYE KARŞI MÜCADELEDE KARARLI
KAYMAKAM AKKOYUN, SİLAHLI EĞLENCEYE KARŞI MÜCADELEDE KARARLI

KAYMAKAM AKKOYUN, SİLAHLI EĞLENCEYE KARŞI MÜCADELEDE KARARLI

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, düğün, asker uğurlaması ve çeşitli eğlencelerde havaya ateş edilmesinin önüne geçilmesi amacıyla başlattıkları çalışmanın ardından önemli mesafeler kat ettiklerini belirterek, “Bu sorunu Elbistan halkının desteği ile ç

A+A-

    Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Şahin Kocaköse ve Emniyet Müdürü Barış Murat Başol ile birlikte yaptığı basın toplantısında, uygulamaya konulan ‘Güvenli Düğün Projesi’ hakkında bilgi veren Kaymakam Tuncay Akkoyun, ihbar ve şikayet noktasında eksiklere rağmen, ateşli silahlarla havaya ateş edilmesi konusunda ciddi düşüşler kaydettiklerini söyledi.
Kaymakam Tuncay Akkoyun, yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi:
“Elbistan ilçemizde yaklaşık bir yıldır sürdürdüğümüz bir kampanyamız bulunuyor. Elbistan’da özellikle düğünlerde, asker uğurlamalarında ve çeşitli eğlencelerde ateşli silahlarla havaya ateş edilmesi konusunda, bunun engellenmesi konusunda bir yıldır süren bir çalışmamız var. Güvenlik güçlerimiz ve kamu kurum ve kuruluşları ile yaptığımız çalışmalar sonucunda, bir yıllık süre sonucunda gelinen noktada, önceki yıllara göre, geçen yıl ve daha önceki yıllara göre istatistiksel olarak güzel bir tablo karşımızda. Ciddi anlamda bir düşüş var. İhbar, şikayet konusunda halen ciddi anlamda bir mesafe kat etmemiz gerekiyor. Bu anlamda emniyet ve jandarma gerekli çalışmaları yapıyor ve çalışmaların takibini gerçekleştiriyorlar.”
Kampanyanın tam manası ile başarıya kavuşması için Elbistan halkının desteğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Akkoyun, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bu kampanyamızda en büyük desteğimiz ve gücümüz Elbistanlı hemşerilerimizdir. Bundan sonraki süreçte de yine kendilerinden ciddi anlamda destek bekliyoruz. Düğünlerimiz eğlencelerin olduğu, mutluluğun olduğu, güzel tabloların yaşandığı mekanlardır. Bu güzel ortamları üzüntüye çevirmememiz gerekmektedir. Gerek düğün sahiplerinin ve gerekse orada bulunan vatandaşlarımızın hassas olmasını istiyoruz. Özellikle can güvenliği, gürültü kirliliği ve burada ifade etmem gereken önemli bir konu, Elbistan’ımızın imajının kötü lanse edilmemesi noktasında ciddi gayret göstermemiz gerekiyor. Özellikle bu konuda gayretli vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyoruz. Düğünlere katılan hanımefendiler bize destek olurlarsa, onların ikna edici, onların telkin edici noktada desteklerine ihtiyacımız var. İnşallah vatandaşlarımız, düğün sahiplerimiz bu konuya sahip çıkarlarsa biz istediğimiz noktaya geleceğiz. Düğünler, kültürel alt yapısı olan, bizim kültürümüzde önemli yeri olan törenlerdir. Davul-zurna, eğlence, halay, yemek ikramı bizim kültürümüzün gereğidir. Ama biz hiçbir zaman havaya ateş edilmesinin bir kültürel miras olduğunu düşünmüyoruz. Bu ancak kötü bir alışkanlık olabilir. İnşallah zaman içinde el birliği ile bunu en aza indirme gayreti içindeyiz. Bizler ve kolluk kuvvetlerimizin bir yıllık süre içindeki bu çalışmamızın ciddi anlamda başarıya ulaşmasında destek olan Elbistan halkına teşekkür ediyorum. Bu Elbistan’ımız için hayırlı bir çalışma olacaktır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.