1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KASKİ'den vatandaşa müjde!
KASKİ'den vatandaşa müjde!

KASKİ'den vatandaşa müjde!

Kuruluşundan itibaren çalışmalarına vatandaş odaklı olarak devam eden KASKİ genel müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor.

A+A-

Kahramanmaraş su ve kanalizasyon idaresi genel müdürü Mustafa Altunok, indirimli su tarifesi ile içme suyu tarifesi hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.

Vatandaşlarımız suyu % 50 indirimle kullanabilirler

Altunok yaptığı açıklamada; ‘’harp ve vazife malulleri, şehit ailesi, gazilerimiz, gazi dul eşleri, 65 yaş muhtaç aylığı alanlar ve devlet sporcu şeref aylığı bağlananların, bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumunca verilmiş olan kimlikleri ibraz etmek kaydı ile sadece ikamet ettikleri ve müstakil sayaç takılı olan meskenleri için kullandıkları su ve atıksu bedeline %50 indirim uyguluyoruz. Özürlülük oranı % 40 ve üzerindeki aile reisleri maaş almadıklarını ve vergi mükellefi olmadığını belgelemeleri halinde sadece ikamet ettikleri bir mesken için ayrı sayaç takılı olması kaydıyla % 50 indirimli su tarifesinden faydalanabilirler ’’dedi.

1184 abone, indirimli su tarifesinden faydalanıyor

Altunok konuşmasında,’’indirimli tarifeden faydalanan abone sayımız bu gün itibarıyla 1184’tür. Bu rakam bize az geldiği ve kahramanmaraş’ta bu indirimden faydalanabilecek vatandaşlarımızın olduğunu düşündüğümüzden bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Vatandaşlarımız gerekli şartları taşıyıp, kaski genel müdürlüğüne başvurmaları durumunda indirimli su tarifesinden faydalanabilirler’’diye konuştu.

Çevre illere göre en ucuz suyu Kahramanmaraşlı kullanıyor

Altunok, konuşmasının devamında bir konuya da açıklık getirdi. ‘’kaski genel müdürlüğü kuruluşundan itibaren suyun fiyatında bir değişikliğe gitmemiştir. Çevre illere baktığımızda en ucuz suyu Kahramanmaraş kullanıyor. Şu anda Kahramanmaraş’ta 1m³ suyun bedeli, tüm vergiler dahil 1,98 kuruştur. Bu rakam Malatya’da 2,30 kuruş, Kayseri’de 2,89 kuruş, Gaziantep’te 3,17 kuruş, Hatay’da 3,23 kuruş ve Adana’da 3,43 kuruştur. ‘’ dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.