1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KALİDA BİLİŞİM KOMİTESİ KAHVALTI PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ
KALİDA BİLİŞİM KOMİTESİ KAHVALTI PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

KALİDA BİLİŞİM KOMİTESİ KAHVALTI PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

KALİDA Bilişim Komitesi, Kapıçam Saklı Bahçe Restorantta üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

A+A-

  Birçok bilgisayar firmasının katıldığı programda konuşan KALİDA Bilişim Komitesi Başkanı Ergün Kalıç, “İş hayatımızın günlük ritminin dışına çıkarak sektörümüze daha geniş bir perspektif ile bakabilmek, farklı dallarda uzmanlaşmış meslektaşlarımızın tanışmasına aracı olmak, üyelerimiz ile toplantı formatının bağlayıcılığından bağımsız bir şekilde sohbet edebilmek amacı ile düzenlediğimiz programların ilgi görmesi bizi sevindirdi.”dedi. Bilişim sektörü sorunlarının çözümü ve bilişim sektöründe verilen hizmetlere ilişkin açıklamalar yapan Başkan Ergün Kalıç, sektörün Kahramanmaraş’ta her geçen gün büyüdüğünü ve birlik ve beraberlik içinde adım atılması gerektiğinin altını çizdi.

Sektörün tüm segmentlerinden firma temsilcilerinin katıldığı programda tüm katılımcılar firmalarının kısa bir tanıtımını yaptıktan sonra sektördeki uygulamalar ve faaliyetler hakkında görüşler dile getirildi. Birçok firma temsilcisinin katıldığı 16 Haziran Cumartesi düzenlenen kahvaltı Kapıçam Saklı Bahçe Restoranda gerçekleştirildi.

KALİDA Bilişim Sektörü üyelerini bilgilendirmek için programa katılan AKEDAŞ Bilgi İşlem Müdürü Kemal Önyurt, AKEDAŞ’ın üretim, dağıtım ve çalışma sistemi hakkında bilgi sundu. Büyük şirketlerin daha iyi hizmet verebilmesinin altında gelişmiş bir bilişim teknolojisi olduğuna değinen Önyurt, Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren bilişim firmalarının büyük kurumları tanıması gerektiğini ve ihtiyaçlara yerel imkânlardan ulaşmanın avantajlarına değindi.

KALİDA Bilişim Sektörünün yeni olmasına rağmen hedeflerinin büyük olduğunu söyleyen Genel Sekreter Mahir KEÇE de, “Bilişim Sektörünün, tüm sektörü kapsayacak, sektörün çıkarlarını koruyacak ve gözetecek, icra yeteneği olan, kanuna dayalı bir meslek örgütüne ihtiyaç vardır. Sektörde yer alan şirketlerin sınıflandırılması ve minimum sertifikasyon seviyelerinin belirlenmesi gerekir. Bu amaçla sektörde tanışma ve kaynaşma önemlidir.” dedi.

KALİDA Bilişim Sektörü ile yakın çevredeki şehirlere gezilerin tertiplenmesinin faydalı olacağını söyleyen Keçe, “GÜNSİAF’a bağlı derneklerin bilişim sektörleri ile toplantılar yapılması, tanışma ve kaynaşmaya, daha sonra da ticarete vesile olacaktır. Bu derneklerimizle ortak çalıştaylar yapabiliriz. Alanında uzmanlaşmış kişilerden seminerlerde faydalanabiliriz.”dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.