1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAHRAMANMARAŞ’TA LPG İSTASYOMNLARI İÇİN SORUMLU MÜDÜR EDĞİTİMİ YAPILDI
KAHRAMANMARAŞ’TA LPG İSTASYOMNLARI İÇİN SORUMLU MÜDÜR EDĞİTİMİ YAPILDI

KAHRAMANMARAŞ’TA LPG İSTASYOMNLARI İÇİN SORUMLU MÜDÜR EDĞİTİMİ YAPILDI

Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi ve Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri Odasının katkılarıyla Kahramanmaraş da Mimarlar Odasının eğitim salonunda düzenlenen LPG İstasyonlarında sorumlu Müdür olarak çalışacak mühendislere eğitimleri verildi.

A+A-

Eğitime 17 Ziraat Mühendisi 2 İnşaat Mühendisi ve 1 Elektrik Mühendisi katılırken, Eğitim Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi yönetim kurulu üyesi Gökhan ACIMIŞ, Melek L. SAKARLI ve Ahmet AVAN tarafından üç gün boyunca kursiyerlere eğitimleri verildi. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan Mühendisler LPG istasyonlarında 16 Aralık 2013 tarihinden sonra çalışma hakkı kazanacaklardır.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız Adana Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi yönetim kurulu üyesi Gökhan ACIMIŞ bizlere; 16 Aralık 2012 Tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu bir yönetmenlik yayınladı bu yönetmenlik gereği her LPG İstasyonlarında bir sorumlu müdür çalıştırma zorunluluğu getirdi, daha önceleri LPG İstasyonlarında sorumlu müdür beş adet LPG istasyonuna  bakabilirken bu yönetmenlik ile bu kaldırılarak bir sorumlu müdür 16 Aralık 2013 tarihinden itibaren  sadece bir LPG istasyonuna baka bilecektir.  Buradan doğan boşluğu doldurmak için sorumlu müdürlerin  Otogaz istasyonunda ve dolum tesisinde görev yapabilmeleri için TMMOB'a bağlı meslek odaları tarafından düzenlenecek eğitim programlarına katılarak Sorumlu Müdür Sertifikası almaları gerekmektedir. Bizlerde bundan dolayı Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri Odası ile işbirliği yaparak Kahramanmaraş da LPG İstasyonlarında çalışacak sorumlu müdürleri eğitmek için böyle bir kurs düzenledik. Kursumuza 20 adet mühendis katıldı ve  kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara sertifikaları verildi.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Yusuf TEMİZKAN;

Odamıza kayıtlı Ziraat Mühendislerine ve diğer odalara kayıtlı mühendislere yönelik olarak Adana Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi ile ortaklaşa düzenlemiş olduğumuz LPG İstasyonları sorumlu müdür eğitiminin üçüncüsünü yapmış bulunuyoruz,  tüm kursiyer mühendislerimize, Kahramanmaraş Mimarlar Odasına ve Adana Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesine teşekkür ederim dedi. LPG İstasyonları sorumlu müdür eğitimlerinin devam edeceğini beyan etti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.