1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAHRAMANMARAŞ’IN YILDIZ FİRMALARI
KAHRAMANMARAŞ’IN YILDIZ FİRMALARI

KAHRAMANMARAŞ’IN YILDIZ FİRMALARI

TSO Başkanı Karaküçük:" 17 firmamız ilk 500 ve ikinci 500'de yer aldıancak, daha fazlasını çıkaracak gücümüz var"

A+A-

"İŞGEN yeni girişimciler yetiştirecek"

İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin ilk 500 ve ikici 500 Sanayi Kuruluşu araştırmasında Kahramanmaraş’tan toplam 17 firmanın yer alması gurur kaynağı oldu ancak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük, kentin potansiyelinin çok daha fazla olduğunu söyledi.

Karakaküçük, İlk 500’de 9, ikinci 500’de ise 8 firmalarının yer aldığını hatırlatarak, “Bu tablo bizi gururlandırmakla birlikte kentimizdeki potansiyelle bu sayıyı önümüzdeki yıllarda aşacağımızı umut ediyorum" dedi. 

İstanbul Sanayi Odası'nın, 1968 yılında 100 Büyük Sanayi Kuruluşu olarak başlattığı ve her yıl geliştirilerek sürdürdüğüTürkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu çalışmasının, Türkiye ekonomisine tutulan güçlü bir ayna olduğunu vurgulayan Karaküçük, "Emek ve özveri ile bu listelerde yer alarak kentimizi gururlandıran firmaların kurucuları, yöneticileri ve tüm çalışanlarını yürekten kutluyorum” dedi.

İŞGEN yeni girişimciler yetiştirecek

Karaküçük, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

''Yeni Organize Sanayi Bölgesi'nin kuruluş çalışmaları ile birlikte farklı yatırım hamlelerinin Kahramanmaraş'ta başlayacağını düşünüyoruz.  2023 hedefine doğru önemli bir adım attık ve  bu kapsamda İŞGEN adıyla yeni bir iş geliştirme projesini hayata geçirdik. Burada ortalama  50 tane işlik denilen bölümle, yaklaşık 50 metrekareden 500 metrekareye kadar değişik metrajlarda  yerler olacak. Biz bu  iş geliştirme merkezinde, 'Elimde imkan olsa bende bir yer açardım' deyip de açamayan sanatkar ve  zanaatkarlara, çok cüzzi kiralarla fırsat sunucağız. Elektrik, su faturası ödetmeyerek ve hiçbir ücret talep etmeyerek kendilerine  beş yıl süre ile oturabilecekleri iş yerleri temin edeceğiz. Bu projemiz de bakanlık tarafından kabul edildi. İnşallah 2015 - 2016 yıllarında temellerini atacağız''.

En önemli madenimiz insanımız

Yeni iş yeri açmak, KOBİ olmak ve serbest hayata adım atmak isteyen girişimcilerin önünü açmak adına,  İŞGEN  projesini çok önemli bulduğunu  ifade eden  Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük, şöyle devam etti:

 '' Bizim doğal gazımız, petrolümüz ya da ciddi maden yataklarımız yok. En önemli madenimiz insanımız. Çalışkan ve çalışan müteşebbis ruhumuz. Bizim yeni müteşebbisleri bu ülkeye kazandırmamız gerekiyor. Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapmış olduğumuz faaliyetleri  ve eğitimleri çok önemsiyoruz. Bu eğitim ve seminerler doğrultusunda, 6 bine yakın insanımızı ağırladık ve bilinçlendirdik."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.