1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. KAHRAMANMARAŞ SAĞLIK HİZMETLERİ İZLEME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.
KAHRAMANMARAŞ SAĞLIK HİZMETLERİ İZLEME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

KAHRAMANMARAŞ SAĞLIK HİZMETLERİ İZLEME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

13 Temmuz Pazar günü saat 11.00’de Ramada otel toplantı salonunda, Sağlık Bakan Yardımcısı Sayın Agâh KAFKAS başkanlığında yapılan Kahramanmaraş Sağlık Hizmetleri İl Değerlendirme toplantısına Kahramanmaraş Valisi Şükrü KOCATEPE, Kahramanmaraş Bü

A+A-

Toplantıdan önce bir açıklama yapan Sağlık Bakan Yardımcısı Sayın Agâh KAFKAS, “Bakanlığımız, ülkemizde son 12 yılda sağlıkta dönüşüm programında halkımızın eşit, adil, sürdürülebilir, kolay ulaşılabilir bir sağlık hizmetini başarıyla sunmaktadır ve bu sunumunu kısıtlı imkânlarla fevkalade başarıyla sürdürmektedir. Bu durum, dünya sağlık örgütü tarafından da ülkemizi örnek ülke modeli haline getirmiştir. Sağlık Bakanlığımız ülkemizin yüz akı Bakanlıklarından biridir.” dedi. Kahramanmaraş’ın Sağlık Bakanlığımız için yerinin ayrı olduğunun altını çizen Sayın Kafkas, Maraş’ımıza yaptığımız sağlık yatırımları ve hizmetleri artarak devam edecektir.”şeklinde konuşmasına devam etti.

Daha sonra Değerlendirme Toplantısına geçildi. İl Sağlık Müdürü Dr.M.İlker ÇİTİL Kahramanmaraş’ta yürütülen Sağlık Hizmetleriyle ilgili detaylı bir sunum yaptı. İlimizde yürütülen sağlık hizmetlerinin her yönüyle değerlendirildiği toplantıda iyi olan yönlerimizin yanı sıra iyileştirilmesi gereken çeşitli hizmetler için farklı yol haritaları üzerinde duruldu.

Soru ve cevap şeklinde devam eden toplantı saat 16.00 ‘da sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.