1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAHRAMANMARAŞ İL MÜFTÜSÜ MUHAMMET GEVHER’DEN GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE SURİYELİ MÜLTECİLERE KARŞI YAPILAN OLAYLARLA İLGİLİ MESAJ
KAHRAMANMARAŞ İL MÜFTÜSÜ MUHAMMET GEVHER’DEN  GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE SURİYELİ MÜLTECİLERE KARŞI YAPILAN OLAYLARLA İLGİLİ MESAJ

KAHRAMANMARAŞ İL MÜFTÜSÜ MUHAMMET GEVHER’DEN GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE SURİYELİ MÜLTECİLERE KARŞI YAPILAN OLAYLARLA İLGİLİ MESAJ

Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher’den geçtiğimiz günlerde Suriyeli mültecilere karşı yapılan olaylarla ilgili mesaj yayınladı.

A+A-

 Müftü Gevher mesajında yaşanan olayların tekrarlanmamasını istedi. İl Müftüsü Muhammet Gevher her kim olursa olsun huzur bozanlara taviz verilemeyeceğinin altını çizdi.

Gevher mesajında; “Değerli Basın Mensubu kardeşlerim.

14 Temmuz 2014 Pazar günü ilimizde cereyan eden olaylar hepimizi ciddi anlamda üzmüştür. Şimdi üzerimize düşen görev, tüm kurum kuruluş ve değerli halkımızla bu benzeri olayların ilimizde ve ülkemizde hiçbir zaman tekrarlanmamasıdır.

İnsanın yaşadığı her toplumda ve onun katmanlarında hata yapan ve suç işleyenler hep olmuştur. Önemli olan suç ve hatada devamlı olmamaktır. Din’de aklıselimde bunu emretmektedir.

Bu anlamda bu işe karışan ve meyilli olan gençlerimize sesleniyorum; kırmadan, yıkmadan tüm fikirlerinizi söyleyin ama sokak olaylarına girmeyin. Meseleleri sokaklarda halletmeye kalkan İslam coğrafyasının durumu gözlerimizin önünde.

Bu bağlamda ilimize sığınan Suriyeli kardeşlerimizin sıkıntıları vardır. Bunun başında da öz vatanlarını terk etmeye mecbur oluşları gelmektedir. Ancak onları bir misafir kabul edip, her türlü ihtiyaçlarını bu güne kadar eksiksiz karşılamaya çalışan yüce Devletimiz ve kuruluşlarımıza, STK lara ve tüm halkımıza şükran borçluyuz.

Bu fedakârlığı kadir şinas Milletimiz ve Devletimiz dışında kimler yapabilir. Onun için Devlet ve Millet olarak çok güçlü olmak durumundayız. Allah (c.c.) Devlet ve Milletimize asla zeval vermesin. Bu vesile ile sununda altını çizmek isterim ki; İlimizde huzur ve sükûnu bozmak isteyen herkes karşısında güvenlik güçlerimizi görecek, kim olursa olsun asla taviz bulamayacaktır. Bu bağlamda ilimizde misafir bulunan Suriyelilerden de toplumun huzurunu bozmak isteyenler hiç vakit geçirilmeden memleketlerine gönderildiğinin bilinmesinde yarar vardır.  

Düşmeyen, yanılmayan sadece yüce Rabbimizdir. Allah (c.c.) Ümmet-i Muhammed i yanıltmasın, aziz milletimizin Kahramanmaraş halkımızın yaptığı bu yardım ve fedakârlığı maddi ve manevi refahımıza vesile eylesin.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.