1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAHRAMANMARAŞ ÇİFTÇİSİ % 50 HİBE DESTEKLİ MAKİNELERİ İLE BULUŞUYOR
KAHRAMANMARAŞ ÇİFTÇİSİ % 50 HİBE DESTEKLİ MAKİNELERİ İLE BULUŞUYOR

KAHRAMANMARAŞ ÇİFTÇİSİ % 50 HİBE DESTEKLİ MAKİNELERİ İLE BULUŞUYOR

TARIMSAL ÜRETİMDE YENİ TEKNOLOJİLERİN KULLANIMI YAYĞINLAŞIYOR

A+A-

                                    

Bakanlığımızca tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek Uluslar arası düzeyde rekabet edebilir bir seviyeye getirmek amacıyla ‘’Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’ kapsamında makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi projesi uygulaması devam ediyor.

 

K.Maraş İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi tarafından yürütülen kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olup, kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas yatırım tutarının %50si oranında destek verilmektedir.

 

Bu proje kapsamında  %50 hibe desteklerinden faydalanmak için Müdürlüğümüze  1.566 çiftçimiz müracaat etmiş olup, bu başvurulardan şartları uygun olan 850 çiftçimiz makine ve ekipman desteğinden faydalanmaya hak kazanmıştır. Şu ana kadar 550 çiftçimizin aldıkları makine ve ekipmanların yerinde tespitleri yapılmış olup kontroller devam etmektedir.

 

Tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu alet ekipman alt yapısını güçlendirmek, yeni teknoloji uygulamalarına imkan sağlamak ve birim alandan daha fazla verimin alınabilmesi amacıyla bu tür desteklere devam edilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.