1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR SPOR TARAFTARLARI DERNEĞİ DURSUN ÖZÇELİK’TEN AÇIKLAMA
KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR SPOR TARAFTARLARI DERNEĞİ DURSUN ÖZÇELİK’TEN AÇIKLAMA

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR SPOR TARAFTARLARI DERNEĞİ DURSUN ÖZÇELİK’TEN AÇIKLAMA

Geçtiğimiz Pazar günü başlayan ve zaman zaman yeniden körüklenmek istenen Suriyeli vatandaşları protesto konusunda Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarlar Derneği olarak bir açıklama yapma gereği duyduk.

A+A-

    Öncelikle Kahramanmaraş’ın tek taraftar derneği olan Büyükşehir Spor Taraftarlar Derneği olarak bu protestoların içerisinde yer almadığımızı ifade etmek istiyorum. Bizler tepkilerini tribünde dile getiren insanlarız. Göz göre göre provokasyonla gelen bu olayın içerisinde bizlere kayıtlı hiçbir üyemiz ya da yöneticimiz yer almamıştır.
Kahramanmaraş’ın bu gibi konulardaki hassasiyetini en iyi bilen örgütlerden bir tanesi olduğumuzu dile getirmek istiyorum. Taraftar yapılanması olarak üyelerimizi dernek çatısı altında toplayarak tek sesliliği sağlamayı amaçladık. Ancak şehrimizde her hangi bir yasal dayanağı olmayan ve taraftar grubu olarak faaliyetler gösteren topluluklar mevcuttur. Bu toplulukların derneğimizle uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.
Taraftar derneğini kurarken bu toplulukları da bir araya getirmeyi amaçladık. Ancak dernek tüzüğümüze ve kurallarına uymayan isimleri bünyemize katmadık. Bu nedenledir ki özellikle Suriyeli vatandaşlara yönelik eylemlerde bizlerle hiç alakası olmayan grupların eyleme katıldıklarını haberlerden takip ettik.
Bu görüntü ve kayıtlarda derneğimize kayıtlı hiçbir isim bulunmamaktadır. Suriye vatandaşları içerisinde art niyetli insanlar olduğunu düşünüyoruz. Bu insanların demokratik haklar kullanılarak protesto edilmesine de sıcak bakıyoruz. Ancak bu protestolar art niyetli guruplar tarafından provoke edilerek toplumsal bir olaya dönüştürülmek istenmektedir. Kahramanmaraşlı gerçek taraftarlar olarak biz bu durumun karşısındayız. Şehrimiz Kahramanmaraş olayları nedeni ile adeta damgalanmış ve yıllardır da bu kötü izlenimi üzerinden atamamaktadır.
Gaziantep’te başlayan ve Kahramanmaraş’ta da ayak sesleri duyulan bu olayların tamamı şehrimizin üzerine kalacaktır. O nedenledir ki Kahramanmaraş’ın menfaatlerini ve hassasiyetlerini koruyan bizler böyle çirkinleştirilen bir olay içerisinde yer almadık ve almayız. Kahramanmaraş’ın hassasiyetlerini en iyi bilen bizler bu saldırılarda yer almayız ve alkışlamayız.
Tamamen provoke edilen olayların sağduyu içerisinde atlatılmasını canı gönülden istiyoruz. Biliyoruz ki bu olay şehrimize zarar verecektir. Şehrimizin yöneticileri bu konularla ilgili mutlaka çözümler düşünüyorlardır. Sesini duyuran Kahramanmaraş halkına saygı duyuyoruz ve artık bundan sonrasını yöneticilerin devam ettirmesi önerisinde bulunuyoruz. İstenen olmuştur ve Suriye vatandaşlarının içerisindeki art niyetli insanları ortaya çıkarma adına bir tepki konulmuştur. Bu tepkiyi devam ettirmenin şehrimize ve insanına zarar vereceğinin unutulmaması gerekmektedir.
Kahramanmaraş kamuoyuna böyle bir açıklama yapma gereksinimini ise derneğimize yönelik yapılan söylemler ve kolluk kuvvetlerinin yaptığı araştırma ve çalışmalardır. Hiçbir görüntüde ve fotoğrafta bizlerden bir isim yer almamıştır. Emniyetimiz konuyu araştırıyor ve yapılan açıklamalarda taraftar gruplarının isimleri de geçiyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Spor Taraftarlar Derneğinin hiçbir üyesi bu isimler içerisinde yer almamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.