1. HABERLER

  2. KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AFŞİNLİLERLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AFŞİNLİLERLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AFŞİNLİLERLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Mobil Mutfak TIRI Afşin halkına iftar yemeği sundu.

A+A-

    Afşin Atatürk Park’ında gerçekleştirilen iftar programına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kadir Erol ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Mustafa Semerci, Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürü Yaşar Kaymak, Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Serdar Yakar, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Afşin AK Parti İlçe Başkanı Fevzi Kaynak, Afşin Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar yemeğinin ardından ilk olarak konuşma yapan Afşin Belediye Başkanı Güven şunları söyledi: “İftara gelerek güzel bir ortam oluşturan Afşin halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel iftar sofrasında bizleri bir araya getirerek kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür ediyorum. Burada komşularımızla dayanışma ve yardımlaşma içinde olduğumuz bir ayın içerisindeyiz. İftar sofraları birlikte aynı ekmeği paylaşmanın mutluluğunu bizlere yaşatıyor. İnanıyorum ki bugün olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde bir şeyler yaparsak Afşinimiz ve tüm mahallelerimiz daha da gelişir, daha da büyür. Ben hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’in ardından konuşmalarına başlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; ” İftar yemeğimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem ateşinden kurtuluştur. Son günlerde bölgemiz kan gölü haline geldi. Suriye’de, Irak’ta, Filistin’deki zulmü görüyorsunuz. Gazze’de insanlık dışı büyük bir vahşet yaşanmakta. İsrail, tüm gücüyle denizden, havadan, karadan çoluk çocuk demeden katlediyor. Bizler bunu kınıyoruz. İnşallah akıttıkları kanda kendileri boğulurlar ve buradaki zulümler biter.

Biz kadim medeniyetin mensuplarıyız. Biz dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış milletin evlatlarıyız. 100-150 yıl öncesine kadar bu coğrafyalarda kahraman ecdadımız, adalet ve hakkaniyetle hükmetmekte, insanlar barış ve kardeşlik içerisinde yaşamaktaydı.  Balkanlar’da, Ortadoğu’da, birçok alanda huzuru tahsis etmişti. Ecdadın elini çektikten sonraki durum ortada. İnşallah güçlü Türküye, büyük Türkiye, bölgede oynanan oyunlara izin vermeyecek. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir duruş sergilemekte.  Mazlumun yanında, zalimin ise karşısında. İnşallah bizler de onda destek olacağız, gücüne güç katacağız.

Sevgili Afşinliler, önümüzde bir Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. İlk defa Cumhurbaşkanını sizler seçeceksiniz. Türk tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanı halk tarafından, vatandaşlar tarafından seçiliyor. Güçlü Türkiye için, büyük Türkiye için, güçlü Cumhurbaşkanı. O da hepiniz bildiği gibi Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Afşin’e 100 Milyon Tl’lik Yatırım;

Erkoç, sözlerine şöyle devam etti:  “Afşinimiz’de yoğun içme suyu çalışmalarımız var. Tabi bu kuraklık tüm ülkemizde olduğu gibi Afşin’i de etkiledi. Şuan 5. kuyuyu vuruyoruz Afşin’de. Önceki bazı kuyularda hatalar vardı ve temiz su ihtiyacını karşılayamamaktaydı. Biz o kuyuları değiştirdik, yeni kuyular açtık ve şebekeye verdik. İçme suyu şebekesi, ömrünü tamamlamış ve en kısa zamanda da bunun çalışmasını yaparak hızlı bir şekilde Afşin’in su şebekesini yenileyeceğiz. Yakında Akdere İçme Suyu Projesi’ni hayata geçireceğiz. Artırma tesisi yapacağız. Büyükşehir olarak Afşin’e toplamda yaklaşık 100 milyon TL’lik yatırım planı yaptık. İnşallah projelerimiz önümüzdeki günlerde Afşin merkez ve Afşin’in mahallelerinde hizmete girecektir.” dedi.

Mobil Mutfak TIRI’nda hazırlanan ve etli pilav, çorba, lokma tatlısı, hurma ve ayrandan oluşan iftar yemeği yaklaşık 2 bin kişiye ikram edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.