1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. KABAKÇI DA ADAY ADAYI OLDU
KABAKÇI DA ADAY ADAYI OLDU

KABAKÇI DA ADAY ADAYI OLDU

2009’dan bu yana Kahramanmaraş Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Cevdet Kabakçı, Onikişubat Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

A+A-

 AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, ilçe yönetim kurulu üyeleri, il yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyespor’un bazı mensupları, bazı belediye meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda kıza bir konuşma yapan ilçe başkanı Özdemir, partilerine gösterilen teveccühe teşekkür ederek, “Başvuru sayısındaki artış, bizim gücümüzü göstermektedir” dedi.

Bu arada Oniki Şubat Belediye Başkan Aday Adayı Kabakcı, hizmetkâr olmaya geldiklerini söyledi. Kabakçı “Bizler sizlerle hep beraber bu güzel kentimizi, sağlam temeller üzerine kurmak üzere yola çıktık. İnşallah hayırlı ve uğurlu olur. Bizler bu millete, bu kahraman kente efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Hizmet etmekten gurur duyduğumuz ülkemize ve şehrimize yeni değerler kazandırmaya, geçmişimizden aldığımız, mirasımızı koruyarak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir kent oluşmasında, hizmetin çıtasını yükseltmek üzere bu kutsal göreve talip olduk” diyerek, şunları söyledi:

“Kahramanmaraş, ülkemizde parmakla gösterilen büyük kentlerden biri, son yıllarda büyük projelere imza atıldı. Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ulaşımdan yeşil alanlara, toplu konutlardan alt yapı çalışmalarına, temizlikten sosyal belediyecilik hizmetlerine, eğitimden spor alanlarındaki yatırımlara, yüzlerce proje hayata geçti. Bu güzel projelere 1000’lerce yeni projeler hayata geçirecek; yarınlarımızın daha güzel bir Kahramanmaraş’ı için bu ulvi göreve talip oldum.

Zaten büyükşehir gibi icraat ortaya koyan büyükşehir olmamız hasebiyle il genelinde 100 yıllık değişimi ve dönüşümü gerçekleştirerek, bu mahalli yapı içerisinde, şehrimizi bir çok önemli yeniliklerle tanıştırmaya ve tanıtmaya devam edeceğiz. Her yeni günde daha verimli ve dinamik çalışarak yeni proje ve icraatlara model olabilecek hizmetlerle Cenab-ı Hakkın Rahmet ve Bereketini niyaz ediyoruz.

Şehrimizi güzelleştirerek, köklü ve kalıcı yatırımlarla kahraman şehrimize yakışır hizmetler yapmağa çalışacağız. Amacımız, ilçemizi ve Kahramanmaraş’ımızı kültür ve sanatta öncü şehir haline getirmek. Hedefimiz; kültürlü, huzurlu, gençlik merkezleri, spor salonları, sempozyumlar, festivallerle şehrimizin gençlerine, kadınlarına ve çocuklarımıza yönelik yapılan hizmetleri bu yeni dönemde daha da artırmak. İlçemiz 12 Şubat’ı ve Kahraman Kentimizi yeni projelerle bir kültür ve sanat merkezine dönüştürmektir.

Şehrimiz son 10 yılda yeşil alan miktarı 2 m2’lik yeşil alandan 8 m2’lik yeşil alana çıktı. Yeni dönemde inşallah yeşil alan miktarını daha da artıracağız.Geçmişte şehrimizde yeşil alan ve park eksikliği varken, günümüzde 70 parktan 260 parka yükselmiştir. Yeni yerleşim alanları ile bu yeşil miktarını daha da artırmak amacımızdır.  Bu günlerde planlaması yapılan Klavuzlu Mesire Alanı’nın hayata geçirilmesinde Büyükşehir Belediyemiz ile birlik ve organize çalışmalarla bölgemiz ve şehrimizin en büyük rekreasyon alanı oluşmasında çalışmalar yapmamız gerekiyor. 

Artık, Kahramanmaraş yeşile hasret bir kent değil, yeni birimlerde, yeni şehir planlarımızdaki yeşil alan ve park yerlerini hayata geçirerek güzel kentimizde halkımızın dinlenmesi ve çocuklarımızın sağlıklı,  güvenle oynayabileceği modern oyun alanlarını milletimizin hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. Gençlerimizin sağlıklı ortamlarda yetişip, fikri hür, vicdanı hür, bireylerin yetişmesi için gençlerimize rahatça spor yapabileceği daha yaşanılabilir bir kent oluşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Sosyal belediyecilik alanında “komşusu açken kendi tok yatan bizden değildir” diyen güzeller güzel Sevgili Peygamberimizin, güzide hadisi şerifinin işaretinde çalışmalarımızı, daha da arttırarak ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza azami ölçüde ulaşmaya devam edeceğiz. Geçen dönemlerde Kahramanmaraş Belediyemiz on binlerce vatandaşa ulaştı. Bu çalışmaları arttırarak devam ettireceğiz.

Bizler şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahibi her vatandaş’a zamanında ulaşalım, hizmet kalitemiz artarak devam etsin, çocuklarımızın, kadınlarımızın, yaşlılarımızın yüzleri daim gülsün diyoruz. Bizler halkımızla el ele, gönül gönüle, omuz omuza vererek bir tarağın dişleri gibi şehrimizi ve ilçemizi geliştirmenin, büyütmenin, bölgemizde ve ülkemizde hak ettiği yere getirmenin, çalışmalarını yapmaya devam edeceğiz. Çağdaş projelerle kültür-sanat çalışmaları, Kahramanmaraş ve İlçemizi, hak ettiği yerlere taşımak, aydınlık gelecekler için hızlı adımlarla yol almak dileğiyle, bu göreve talibim diyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından başvurusunu yapan Kabakcı, başvuru formunu AK Parti Oniki Şubat İlçe Başkanı Av. Ahmet Özdemir’e teslim etti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.