1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. K.MARAŞIN PAZARCIK İLÇESİNDE 40 DERSLİKLİ 4 OKULUN TEMELİ ATILDI
K.MARAŞIN PAZARCIK İLÇESİNDE 40 DERSLİKLİ 4 OKULUN TEMELİ ATILDI

K.MARAŞIN PAZARCIK İLÇESİNDE 40 DERSLİKLİ 4 OKULUN TEMELİ ATILDI

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 40 derslikli 4 okulun temeli atıldı.

A+A-

 Pakdil; “Milli Birlik ve kardeşlik projesinin içinde gençlerimiz de var”

Pazarcık Kaymakamının yeni kaymakamı Mehmet Boztepe’ye hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdikten sonra  Pazarcık  Sakarkaya  Köyü  Orta Okulu Temel atma töreninde bir konuşma yapan TBP Genel  Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Bütün hedefimiz 21. yüzyılda 2023 yılına gelindiğinde ülkemizi Dünya’nın 10 büyük devleti arasına girdirebilmektir. İnşallah 2054’ de Türkiye’yi daha ileri seviyelere taşıyabilmenin gayreti içerisindeyiz. Bunun yolu da eğitimden geçiyor. Atalarımızın da dediği gibi (insanı yaşat ki devletin yaşasın) diyorlar. Bizler burada bulunan bütün insanlarımızla beraber Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlığını kazanmış olan insanlarla beraber bu ülkeyi hep beraber yönetelim diyoruz. Bu ülkeyi hep beraber ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Türkiye’nin eğitim atağı ile belirli dönemlerde sıçramalar gerçekleştirdiğini ifade eden TPB Genel Başkanı Pakdil, “Türkiye belirli dönemlerde büyük sıçramalar gösterdi. Rahmetli Menderes ve arkasından Özal dönemi şimdi de Recep Tayyip Erdoğan Bey’in başbakanlığındaki  bu iktidar bu ülkenin insanlarına hizmet etmek için eldeki bütün imkânları kullanıyor. Biz yarınlara hazırlanacaksak ve yarınlarda bir söz sahibi olacaksak, bu gençlerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamak mecburiyetindeyiz. Buradan mezun olacak bir gencimizin Dünyanın neresine giderse gitsin ekmeğini kazanacağı bir hale gelmesi için çaba sarf ediyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra Mesleki Teknik ve Eğitim Merkezi temel atma töreninde de bir konuşma yapan Pakdil, Hükümet olarak öncelikle meslek liselere yapılan adaletsizliği ortadan kaldırdıklarını ve şimdi herkesin diğer öğrenciler gibi eşit bir şekilde sınava girdiğini söyledi. Pakdil konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biz hizmet aşkı ile hep beraber birlikte çalışıyoruz. Türkiye geçmişte büyük ayrıcalıklarla karşı karşıyaydı. Milli birlik ve kardeşlik projesinden bahsederken bu kardeşlik projesinin içerisinde meslek lisesi mezunları veya meslek lisesi okuyan kardeşlerimizin hepsi var. Düşünün ki meslek liselerinin programları farklı, Anadolu liselerinin programları farklı, fen liselerinin programları farklı herkes değişik şekilde ders görüyor. Sonrasında da bir sınava giriyor. Biliyorsunuz biz geldiğimizden itibaren bütün illere birer üniversite açtırdık ayrıca bu üniversiteler vakıf üniversiteleriyle çok yukarılara çıktı. Önceleri şu nedenle bu nedenle okuyamayıp ta yurt dışına giden kardeşlerimizde şu an bu üniversitelerde eğitim öğretim görüyorlar. Şimdi burada meslek liselerine yapılan bir haksızlık vardı. Bu haksızlık,  yapılan bir koşuda kimisini geriden başlatacaksınız. Çok geride başlamanız demektir.Bir insan ne kadar becerikli olsa bile biri iki kilometre koşacak biri de beş kilometre koşacak bu aradaki farkı kapatmak mümkün değil. Aslında diğer liselerdeki öğrenciler daha çok ders görüyorlar, daha donanımlı oluyorlar. Diğer öğrenciler ise mesleklerini öğrenip mezun oluyorlar. Ama üniversitede aynı kulvarda yarışamıyorlardı. Şimdi hiç kimsenin bahanesi kalmadı. Sonunda bu halloldu. Şimdi herkes eşit şekilde sınava giriyor. Kimisi çocuğunu İmam Hatip Lisesi’ne, kimisi Ticaret Lisesi’ne kimisi Meslek Lisesi’ne yazdırıyor. Bu çocukların tercihlerini veliler yaptırıyor. O çocukların hakkının mağdur olmaması gerekir. Biz bu hakkı verdik. Bundan sonra çalışır gayret ederse istediği yere girer. Bu vesile ile Pazarcık ilçemizde 4 okulun tüm Pazarcık halkına ve öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Milletvekili Sıtkı Güvenç “ Son iki yılda Pazarcık tarihinde görülmemiş eğitim yatırımları geldi.  İnşallah size buradan bir müjde vermek istiyorum. 24 derslikli 200 öğrenciyi barındıracak pansiyonu olan İmam Hatip Lisesi’nin temelini inşallah bu yıl atacağız. Sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Ben buradan öğretmenlerime de seslenmek istiyorum. Bu gençlere emek verelim bu gençleri geleceğe en güzel şekilde hazırlayalım. Bu gençlerimizde  inşallah öğretmenlerimizin verdiği eğitimi en iyi şekilde alsınlar” dedi

Pazarcık Kaymakamı Mehmet Boztepe ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Son dönemlerde özellikle son 10 yıldır ülkemizde Mesleki ve Teknik Eğitimin hem kalite olarak arttırılması, hem de öğrencilerimizin  bu yönde teşvik edilmesi yönündeki en önemli sorunlarımızdan birisi gerekli alt yapı hazırlıklarının tamamlanması idi. Bu noktada ilçemiz yeterince yol almasına rağmen mevcut yapının desteklenmesi amacıyla, 16 derslikli bir  ek bina şu anda  yatırım programına alındı. Ben çok kıymetli öğrencilerimizin hem daha iyi şartlarda öğrenim görmesine imkan verecek bu okulumuzda,  hem öğrenci sayısının artışına da vesile olan projode emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederken okulu yapacak müteahhidimize de hızlı yol alması temennisi ile okulumuzun tüm öğrencilerimize ve ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Pazarcık ilçesinde Sakarkaya köyü, Ufacıklı köyü, Pazarcık Çamlıtepe ortaokulu ve Pazarcık Mesleki Teknik ve Eğitim Merkezi temeli düzenlenen temel atma törenine Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dt. Sıtkı Güvenç, Pazarcık Kaymakamı  Mehmet Boztepe, Pazarcık İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Durmuş, Pazarcık  Garnizon Komutanı Nabi Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kılıç,Yumaklıcerit Belediye Başkanı Murat Ceyhan, Evri Belediye Başkanı İbrahim Özsan, Ak Parti Pazarcık İlçe Başkanı Mesut Ganidağlı ve Ak Partililerin yanı sıra köylüler katıldı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.