1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. İMAR PLANI MASAYA YATIRILDI
İMAR PLANI MASAYA YATIRILDI

İMAR PLANI MASAYA YATIRILDI

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından hazırlattırılan 1/5000’lik Nazım İmar Planı üzerinde oda temsilcileri ile istişare edildi.

A+A-

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan istişare toplantısına Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı, Av. Hasan Kara, Mustafa Uzunlar, ile Knet Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan ve ilimizde faaliyet gösteren Türkiye Mimarlar Mühendisler Odaları Birliği (TMMOB) yetkilileri ile katıldı.

Slayt eşliğinde sunulan 1/5000’lik Nazım İmar Planı’na yapılan itirazlar dile getirilirken, aynı zamanda toplantıya katılanlar görüşlerini de aktardılar.

Toplantıda bir konuşma yapan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, amaçlarının daha yaşanılabilir bir kent için çaba sarfettiklerini ifade ederek: “Bizim amacımız daha güzel ve yaşanılabilir bir kent oluşturmak. Bundan dolayı da böyle bir çalışma yaptık. Ben burada bulunan sizlerin de aynı amaç doğrultusunda olduğunuzu biliyorum. Sizler ve bizler gidiciyiz, kalıcı olan ortaya çıkarabildiğimiz eserler ve geride bıraktığımız iyilik ve güzelliklerdir.

Bu plan üzerinde çalışmalar yapılırken, hiçbir kimseye özel bir çalışma yapmadık. Mesela bir yerde yoğunluk artışı olacaksa sadece birkaç kişiye değil, komple o bölgeye verdik. Yani hiçbir surette ayırım yapmadık” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kentsel dönüşüm konusunda yapılacak olan görüşmelerin ileri bir tarihe bırakılması kararlaştırılarak toplantı topluca fotoğraf çekimi ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.