1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. HÜKÜMET BİNASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI.
HÜKÜMET BİNASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI.

HÜKÜMET BİNASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI.

İçişleri Bakanlığı’nın prestij projeleri arasında yer alan Elbistan yeni hükümet konağının inşaat çalışmaları için ilk kazma vuruldu. Yaklaşık 10 milyon TL’ye mal olacak projenin 2015 yılı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

A+A-

 

İçişleri Bakanlığı’nın 2014 yılı yatırım projeleri arasında yer alan Elbistan Hükümet Konağı’nın ihalesini üstlenen firma, temel kazma çalışmalarını başlattı. 2 iş makinesi, 6 kamyon ve 20 personelle başlayan temel kazma çalışmalarının yaklaşık 1 hafta içerisinde tamamlanması bekleniyor. 10 milyon TL proje bedeli ile 25 Haziran’da Kahramanmaraş Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından ihalesi yapılan yeni Hükümet Konağı, mevcut Hükümet Konağı’nın ön kısmında kalan alana yapılacak. Personel ise bu süre zarfında arka kapıdan giriş-çıkış yapacak. Hükümet Konağı inşaatı tamamlandığı zaman, mevcut Hükümet Konağı yeni binaya taşınacak ve eski bina ise yıkılacak. Elbistan Adliye Sarayı da ihale edilip tamamlandıktan sonra ise yıkılacak. Bu alana 47 araçlık kapalı, 47 araçlık açık otopark yapılacak.
İnşaat çalışmaları hakkında kısa bir değerlendirme yapan Şantiye Şefi Emin Çıtak, 4 metre derinliğinde temel kazılacağını söyledi. Yaklaşık 10 bin metrekare büyüklüğe sahip bir temel kazılacağını kaydeden Çıtak, “Elbistan Hükümet Konağı’nın temel kazma çalışmalarına başladık. Yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. 2 iş makinesi, 6 kamyon ve 20 personelimiz bu çalışmada görev alıyor. Bu büyük projeyi aşama aşama ilerleteceğiz. Hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz” dedi.
Yeni Hükümet Konağı, iklim şartları müsaade ettiği taktirde 2015 yılı içerisinde hizmete açılacak. Projeye 2014 yılı ödeneği olarak 1 milyon TL aktarıldı. Elbistan’ın tarihi ve kültürünü yansıtacak olan ve kamu kurumlarını tek çatı altında toplayacak Yeni Hükümet Konağı, 13 bin 800 metrekarelik kapalı alana sahip 5 katlı olarak hizmet verecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.