1. HABERLER

  2. HER AİLE BİR ÇİÇEKTİR” ADINI VERDİĞİ FOTOĞRAF SERGİSİ PİAZZA ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ’NDE AÇILDI
HER AİLE BİR ÇİÇEKTİR” ADINI VERDİĞİ FOTOĞRAF SERGİSİ PİAZZA ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ’NDE AÇILDI

HER AİLE BİR ÇİÇEKTİR” ADINI VERDİĞİ FOTOĞRAF SERGİSİ PİAZZA ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ’NDE AÇILDI

HER AİLE BİR ÇİÇEKTİR” ADINI VERDİĞİ FOTOĞRAF SERGİSİ PİAZZA ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ’NDE AÇILDI

A+A-

Kahramanmaraşlı fotoğraf sanatçısı Arif Avize’nin, “Her aile bir çiçektir” adını verdiği fotoğraf sergisi, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açıldı. 
Fotoğraf sanatında Türkiye ve uluslar arası yarışmalarda elde ettiği derecelerle adını duyuran Arif Avize, 60 çiçek fotoğrafından oluşan yeni resim sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıktı. Serginin açılışını gerçekleştiren AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Avize’yi başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.
Bu tür sergilerin insanın gönül dünyasını aydınlattığını ifade eden Güvenç, “Bugün, gerçekten güzel bir gün. Arif Beyle yıllarca beraber çalıştık. O beraber çalıştığımız dönemde de gerçekten her ilgilendiği dalda büyük başarılar elde etti. Daha sonra fotoğraf sanatçılığına merak saldı. Şimdi görüyorum ki yine çok güzel eserler ortaya çıkarmış. Gerçekten kendisi bir sanat adamı. Sanat yönü ağır basan bir kardeşimiz. Ben her alanda olduğu gibi bu alanda da çok daha ileri noktalara gideceğine inanıyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Sergide yer alan fotoğraflar hakkında bilgiler veren Avize ise objektifine takılan çiçek kareleriyle aile temasını işlemeye çalıştığını söyledi. Bu yüzden sergiye “Her aile bir çiçektir” adını verdiğini belirten Avize, şöyle konuştu:
“fotoğraflarımızdaki çiçeklerle aileyi anlatmaya çalıştık, aileye vurgu yapmaya çalıştık. Malum bütün çiçekler sevgi taşır. Ailenin temelinde de sevgi vardır. Biz de doğaya çıktığımızda çiçeklere farklı bir yorum kattık. Onları aileye benzettik. Onların yaşam mücadelesini bir ailenin yaşam mücadelesiyle bağdaştırdık. Bu da bize ilham kaynağı oldu ve böyle bir çalışma yaptık. Sergide de görüldüğü gibi çiçekler koloniler halinde sanki anne, baba, eş ve çocuklarıyla bir yaşam mücadelesi veriyorlar. Sevgileri var, coşkuları var, bazen hayata direnişleri, tutunuşları, hüzünleri var. Yani bir ailede ne varsa, sergideki bu çiçeklerde görmek mümkün. Biz burada bunu anlatmaya çalıştık. İnşallah amacımıza ulaşmışızdır. Kentimizin de kültürel hayatına katkıda bulunacağına inanıyorum. Tüm sanatseverleri 10 gün boyunca açık kalacak olan sergimize bekliyoruz.”
Daha sonra serginin açılışı gerçekleştirilerek, görücüye çıkan fotoğraflar incelendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.