1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hep demokrasiden yana !
Hep demokrasiden yana !

Hep demokrasiden yana !

MÜSİAD üyeleri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı Necati Okay’ı ziyaret ettiler.

A+A-

MÜSİAD HEP DEMOKRASİDEN YANA TAVIR KOYDU

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Müstakil Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD)ın hep demokrasiden yana tavır koyduğunu söyledi.

 MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi yönetim kurulu üyeleri Erkoç’u ziyaret ederek yeni projeler hakkında bilgi aldı.

Burada konuşan Erkoç, ziyaretlerinden dolayı Şirikçi ve heyete teşekkür ederek ‘’MÜSİAD bizim için çok değerli bir Sivil Toplum Kuruluşudur ‘’dedi.

MÜSİAD’ın tarihinde her zaman demokrasiden yana hep milletten yana tavır koyduğunu ifade eden Erkoç,  temel hak ve özgürlükler konusunda da hep dik duruş gösterdiğini kaydetti.

Erkoç ‘’Sadece ticari konularda değil aziz milletimizin geleceği konusunda da kurulduğu günden bu güne kararlı adımlarla yürüyen bir kuruluş. Belediye başkanı olarak da başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle geçmişte olduğu gibi omuz omuza vererek kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz ‘’ifadelerini kullandı.

AK PARTİ İLE ÜLKEMİZ CİDDİ BİR MOTİVASYON KAZANDI

Ziyarette konuşan MÜSİAD Başkanı Atif Şirikçi, Ak Parti ile Türkiye’nin ciddi bir motivasyon kazandığını ifade ederek ‘’Belediye Başkanımız Fatih beye misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kentin yeni yapılanmasında çok önemli hizmetleri var. Bu geldiğimizde de çok önemli projelerin olduğunu gördük bize bu konularda bilgi verdiler ‘’

ARZUMUZ TERÖR BİTSİN İSTİKRAR DEVAM ETSİN

Terör olaylarının biran önce bitmesini ve istikrar ve güven ortamının devam etmesini arzu ettiklerini aktaran Şirikçi ‘’Bizim bugünkü gündemimiz yaşanan terör olaylarından dolayı şehit olan asker ve polislerimizin ailelerine baş sağlığı diliyoruz ‘’dedi

 Kuruluş olarak belediye ve diğer STK’larla beraber bu terör olaylarının biran önce bitmesi ve memleketin huzur ve istikrarının daha iyi bir şekilde devam etmesini temenni ettiklerini dile getiren Atıf Şirikçi ‘’Tabi Ak Parti iktidarı ile ülkemizde ciddi anlamda bir motivasyon, istikrar ve güven oluştu. Biz sanayiciler ve sivil toplum kuruluşları olarak memnuniyet duyuyoruz. Bu düşüncelerimizi birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin menfaatleri noktasın da da birleştirerek ülkemizin mutlu müreffeh bir seviyeye ulaşmasını hep beraber sağlayacağız. Bizi misafir ettikleri için Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz ‘’diye konuştu.

Buradaki ziyaretlerinin ardından MÜSİAD üyeleri Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek ve Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı Necati Okay’ı ziyaret etti.

TERÖR VATANDAŞLARIMIZI VE BİZİ ASLA TESLİM ALAMAZ YILDIRAMAZ

Ziyarette konuşan Mahçiçek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ‘’STK’larımızın içerisinde Kahramanmaraş yönetimi içerisinde MÜSİAD’ın çok önemli bir yeri var. Hükümetimiz nezdinde de çok güvenilir bir kuruluştur. Bu memlekete gerçekten katma değer ve katkı sağlayarak bu ülkenin büyümesi ve gelişmesinde MÜSİAD’ın çok büyük katkıları olmaktadır. Talebelik yıllarımdan bilirim ki bu ülkeye zarar vermek isteyenler asla rahat bırakmazlar. Ama bu ülke tüm bunların üstesinden gelir ve büyümeye devam eder. Son zamanlarda olumsuz bir hava oluşturulmak isteniyor. İçinde bulunduğumuz atmosferi bozmak isteyen var. Bu ülkede istikrar tekrar yerleşecektir. Bu ülke bu sıkıntıları çok gördü, geçmişte de gördüğü gibi gelecekte de görebilir. Terör vatandaşlarımızı ve bizi asla teslim alamaz yıldıramaz. Devletimiz bu terörü bertaraf etmek için yoğun çaba gösteriyor ve sonuçta alıyor. O kazılan hendekleri kafalarına geçirdik Allah’a şükür. Dolayısıyla esnaf kardeşlerimizin hemşerilerimiz en ufak bir ümitsizliğe kapılmasın. Bu ülke uluslararası alanda etkin rolünü tekrar alacaktır. Bizler buna yürekten inanıyoruz. Sıkıntıda burada Türkiye büyüdükçe geliştikçe önü tıkanmaya çalışılıyor. Biz bunları aşacağız. ‘’dedi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Okay’da son zamanlardaki terör saldırılarına tepki göstererek şehitlere rahmet diledi.

İŞLERİM YOĞUN OLMASA İSTİKLAL CADDESİNDE GEZMEK İSTERDİM

Okay ‘’Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Terörün bu tür uygulamalarla hiçbir şekilde netice alınamayacaktır. Bunlarla mücadeleye daha farklı konseptlerle devletimiz devam ediyor. Terörden dolayı HDP’nin tabanının da boşaldığını görüyoruz. Terörün amacı infial uyandırmak ve korku salmak. Bu patlamalardan dolayı kesinle ne ticaretimizde ne hayatımızda bunlara elimizin tersi ile iterek reaksiyon göstermek lazım. Devletimizin terörle mücadelesi sonucunda oradaki vatandaşların ne kadar rahatladığını görüyoruz. İstiklal caddesindeki patlama ile terör ‘Burada ticaret yapmayın’ ‘Buraya gelmeyin’ mesajı vermek istiyor. Şuan işlerim yoğun olmasa istiklal caddesinde gezmek isterdim. Ama bizler yerelde caddelerimizde sokaklarımız da daha fazla gezmeye dolaşmaya devam edeceğiz. Biz birçok STK ile partneriz, MÜSİAD ile de partneriz diyebiliriz. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum ‘’ 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.