1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Haksen Başkanı Ayhan Çivil,İl Temsilcilerini Ziyaret Etti
Haksen Başkanı Ayhan Çivil,İl Temsilcilerini Ziyaret Etti

Haksen Başkanı Ayhan Çivil,İl Temsilcilerini Ziyaret Etti

HAKSEN Genel Başkanı Ayhan Çivi İl temsilcileri ile Kahramanmaraş’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu

A+A-

HAKSEN Genel Başkanı Ayhan Çivi İl temsilcileri ile Kahramanmaraş’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu.Kahramanmaraş Valiliğini,Adiliyesini,KSÜ rektörlüğünü, Dulkadiroğlu Mal Müdürlüğünü ve Türkoğlu ilçesini ziyaret etti:  “Memurun derdi seçim değil, geçimdir” dedi.

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN) Genel Başkanı Ayhan Çivi, memurun derdiğinin seçim değil geçim olduğunu söyledi. Sendikacıların siyaset değil asli görevlerini yapmaları gerektiğini belirterek, eleştirilerde bulundu. Kahramanmaraş il temsilcisi Fahri Kurt’a haksız ve hukuksuz baskılar yapanları kınadı. Temsilcimizin sonuna kadar arkasındayız dedi.

 

 ÇATIŞMA VE KAVGA KAYBETTİRİR

Çivi, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği memleketi Kahramanmaraş'ta bir basın toplantısı düzenleyerek, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. "Barış, refah ve huzur istiyoruz" diyerek, çözüm süreci ile ilgili değerlendirme yapan Ayhan Çivi, "Tarihimizden bugüne ülkemizde oluşturulmaya çalışan çatışma ve kavga ortamı, huzuru, barışı ve refahın önündeki en büyük engellerden biri olmuştur. Kavgadan ve çatışmadan hiç bir vatandaşımızın bir kazancı da olmamıştır. Tam aksine ülkemizin ekonomik imkanlarını ve huzurunu tüketmiştir" dedi.

Bu anlamda ülkenin birlik ve dirliği tesis edecek, tüm vatandaşların insan haklarından istifade edebileceği, demokrasimizin standardını yükseltecek adımları memnuniyetle karşılayacaklarını ifade eden HAKSEN Genel Başkanı Çivi "Biz, bu topraklarda yaşayan tüm vatandaşlarımızın barış, huzur ve refah içinde yaşamasını istiyoruz" diye konuştu.

 

MEMUR DERDİ GEÇİM

 

Ülkenin, haziran ayında yapılacak olan seçime doğru yaklaştığını kaydederek, "Gündem giderek te bu yöne doğru da yoğunlaşacaktır" diyen Çivi, bazı sendikacıların gündemlerinde seçim öncelikli olsa da kamu görevlilerinin gündeminde her zaman geçir derdi olduğunu ifade etti. Çivi, şunları söyled

"Bu nedenle, toplumsal anlamda barışın tesisinin yanında çalışma yaşamından kaynaklanan sorunların giderilerek, hükümetin memur ve emeklilerle de barışması gerektiğini düşünüyoruz. Barışın tesisi için atılacak en önemli adımlardan biri de 2014 yılından kaynaklanan enflasyon farkının ödenmesi, memurlara çalışırken yapılacak ek ödemelerin emekli olduklarında da emekli maaşına ve ikramiyelerine dahil edilmelidir. Tüm sözleşmeli ve 4/C statüsündeki personel kadroya geçirilmelidir."

 

BASKICI,KAYIRMACI YÖNETİMİ KINIYORUZ

Çivi, Hâksen il temsilcisi Fahri Kurt’a karşı il milli eğitim müdürlüğü ve görevli  müfettişlerinin yanlı, maksatlı tutumlarını da eleştirdi.İl temsilcimiz doğrudan konfederasyonumuzu yani genel başkan olarak bizi temsil etmektedir. O’na yapılan bize yapılmıştır. Tayininin haksız olarak Göksun’a çıkarılması, makale ve açıklamalarının soruşturma konusu yapılması, iki aya bir kıdem durdurma gibi ağır memuriyet cezası verilmesi açıkça gösteriyor ki düşünce ve fikir özgürlüğüne baskı yapılmaktadır. Olaylar hukuka intikal etmiştir. Mücadelemizi sonuna kadar yapacağız. Sendikal ayrımcılık yapanları, temsilcimize karşı haksız hukuksuz işlere imza atanları kınıyorum.

 İdarecilerin her söylediğini tekrar etmek zorunda isek sendikacı olmanın manası nedir? Demokratik eleştiri hakkımızı kullanamazsak toplumsal denetimi nasıl yapacağız. Ağzımıza bant mı bağlayalım, şeklinde konuştu.

 

Çivi'nin basın toplantısına HAKSEN ve Eğitim HAKSEN İl Temsilcisi Fahri Kurt, Eğitim HAKSEN Üniversite Temsilcisi Cem Kapukaya, Yerel HAKSEN İl Temsilcisi Gökhan Ünlü, Sağlık HAKSEN İl Temsilcisi Olcay Kapukaya, İmar HAKSEN İl Temsilcisi Serkan Karayiğit, Dulkadiroğlu HAKSEN İlçe Temsilcisi Harun Pak ile HAKSEN Genel Sekreteri Özgür Tuncer de katıldılar. Toplantının sonunda HAKSEN'e yeni katılan isimlere rozetleri takıldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.