1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÖKSUN DEVLET HASTANESİ ENDOSKOPİ ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ.
GÖKSUN DEVLET HASTANESİ ENDOSKOPİ ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ.

GÖKSUN DEVLET HASTANESİ ENDOSKOPİ ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ.

PAKDİL, “KAHRAMANMARAŞ’A SON 10 YILDA YAPILAN SAĞLIK YATIRIMLARIN BEDELİ 250 MİLYON LİRA”“İNSANLAR TEDAVİ OLMAK İÇİN TÜRKİYE’YE GELECEK”

A+A-

 Göksun Devlet Hastanesine, Kahramanmaraş Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğince temin edilen Endoskopi Ünitesi törenle hizmete girdi. Açılış törenine Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Göksun İlçe Başkanı Talhat Koska, Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Belde Belediye Başkanları katıldılar.

Kahramanmaraş son 10 yılda sağlık sektörüne 250 milyon liralık yatırım yapıldığını belirten Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, "Endoskopi cihazının devreye girmesi ile birlikte hastalarımızın şehir şehir gezmesinin önüne geçilmiştir. AK Parti döneminde sağlık sektörüne yapılan yatırımlarla vatandaşlarımız artık kuyruklardan kurtulmuşlardır. Hizmette sınır tanımadan çalışmaya, vatandaşımıza her konuda yardımcı olmaya devam edeceğiz. Bu arada sağlık sektöründe hastalarımıza hizmet sunma noktasında emeği geçen sağlık çalışanlarına da teşekkür ediyorum" dedi. Pakdil açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

 

“İNSANLAR TEDAVİ OLMAK İÇİN TÜRKİYE’YE GELECEK”

 

“Kamu kaynaklarına ilave olarak sağlık yatırımlarının kamu özel işbirliği yöntemiyle de gerçekleştirilmesi amacıyla yasal düzenleme yapıldı ve bu yolla başta büyük şehirlerde olmak üzere 2013 yılı Mayıs ayı itibarıyla yaklaşık 30 bin yatak kapasitesine sahip hastane yapımı için süreç başlatıldı. Bundan 10 yıl önce insanlar tedavi olabilmek için yurtdışına giderlerdi. Artık bu tersine göndü. Yakın bir gelecekte ülkemizde sağlık sektörü ile ilgili olarak sorunlar tamamen aşılmış olacak. Yurtdışından şu anda ülkemize insanlar tedavi olmak için gelmektedirler. Yatırımlar tamamlandığında bu sayı giderek artacaktır.”

 

“ŞİFALI SULARIMIZ ÖNEMLİ BİR KAYNAĞIMIZDIR”

 

Sağlık turizmi açısından Türkiye’nin önemli avantajları olduğunu sözlerine ekleyen Pakdil, “Türkiye jeotermal kaynak zenginliği ve potansiyeli açısından Dünyada ilk yedi ülke arasında yer almakta olup, Avrupa’da birinci sıradadır. Ülkemizin termal suları, hem debi ve sıcaklıkları hem de çeşitli fiziksel ve kimyasal özellikleri ile Avrupa’daki termal sulardan daha üstün nitelikler taşımaktadır. Bu kaynaklarımızı da verimli bir şekilde kullanmamız ve tanıtımını iyi yapmamız gerekmektedir. İnanıyorum ki, yurtdışından insanlar termal kaynaklarımızdan istifade etmek için de geleceklerdir” diyerek açıklamasını tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.