1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbol Antrenörleri semineri düzenleniyor
Futbol Antrenörleri semineri düzenleniyor

Futbol Antrenörleri semineri düzenleniyor

Futbol Antrenörleri semineri düzenleniyor

A+A-

 Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilecek 2014 yılı bölgesel gelişim semineri Şehrimizde 2 Haziran’da yapılacak. Seminere Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Bölüm Başkanı ve Spor Bilimleri Profesörü ve Spor Psikolojisi Uzmanı Prof. Dr. Turgay Biçer katılacak.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şubesi tarafından antrenörlere yönelik “Ali Kılavuz Zorunlu Bölgesel Futbol Antrenörleri Gelişim Semineri” düzenlenecek.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, İki yılda bir yapılan Zorunlu Bölgesel Futbol Antrenörleri Gelişim Seminerine Kahramanmaraş’ta antrenörlük diploması olan bütün antrenörlerin mutlaka katılması gerektiğini söyledi.

Çanak, İki yıl önce Osman Sayın Zorunlu Bölgesel Futbol Antrenörleri Gelişim Semineri düzenlemiştik, bu yıl ise geçtiğimiz aylarda vefat eden ve Kahramanmaraş sporuna büyük katkıları bulunan büyüğümüz merhum antrenör Ali Kılavuz adını verdiğimiz “Ali Kılavuz Zorunlu Bölgesel Futbol Antrenörleri Gelişim Semineri” düzenleyeceğiz. Düzenlenecek olan seminerin ön başvurularının devam ettiğini, ön başvuru yapmak isteyen antrenörlerin 30 Mayıs 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar yapmaları gerektiğini söyledi.

Çanak, “Ali Kılavuz Zorunlu Bölgesel Futbol Antrenörleri Gelişim Semineri”ne Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Bölüm Başkanı ve Spor Bilimleri Profesörü ve Spor Psikolojisi Uzmanı Prof. Dr. Turgay Biçer’in katılacağını ifade etti.

“Ali Kılavuz Zorunlu Bölgesel Futbol Antrenörleri Gelişim Semineri”nin 2 Haziran 2014 günü Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde saat 09.00’da başlayacağını da ifade eden Başkan Çanak, Türkiye’de ve Kahramanmaraş’ta her yıl şiddetin artarak devam ettiğini, bu şiddetin önüne geçecek kişilerin en başında da antrenörlerin geldiğini belirtti. Çanak, “Sporcuya spor ahlakını aşılamak antrenörlere düşmektedir. Bunun için düzenleyeceğimiz seminere Kahramanmaraş’ta görev yapan tüm antrenörlerin katılmalarını bekliyoruz” dedi.

Öte yandan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, Kahramanmaraş’taki antrenörlerin önümüzdeki sezonlarda zor duruma düşmemeleri için bu seminere mutlaka katılması gerektiğini aksi tekdirde seminere katılmayan antrenörlerin bir sonraki seminere kadar takım çalıştıramayacaklarını da söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.