1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ETSO KALİTESİNİ TESCİLLEDİ
ETSO KALİTESİNİ TESCİLLEDİ

ETSO KALİTESİNİ TESCİLLEDİ

ETSO KALİTESİNİ TESCİLLEDİ

A+A-

 Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alarak, kurumsallaşma yolunda önemli bir adım attı.
Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Paksoy, ISO 9001-2008 Kalite Yönetim sistemi Belgesi ile önemli bir adım attıklarını ifade ederek, hedeflerinin Avrupa Birliği standartlarına uygun bir oda olmak olduğunu söyledi.
Kalite belgesinin teslimi nedeniyle ETSO’da düzenlenen toplantıda bir açıklama yapan Paksoy, şunları söyledi:
“Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kurumsallaşma yolunda çok önemli adımlar atıyoruz. Hedefimiz, Avrupa Birliği standartlarına uygun bir oda olmaktır. Üyelerimize sunduğumuz hizmetlerin kalitesini arttırmak amacıyla, gerek personelimiz gerekse de oda meclisi olarak gerekli eğitimleri aldık ve çeşitli denetimlerden de geçerek ISO 9001-2008 Kalite Belgesi almaya hak kazandık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Odamızın akredite olmak için yaptığı başvuru, TOBB tarafından yapılan puanlamaya göre 11. döneme dahil edilmesi uygun görülmüştür. ISO 9001-2008 Kalite Belgesi, odamız için akredite oda olma yolunda çok önemlidir. İnşallah akreditasyon sürecini de başarı ile tamamlayarak akredite oda olacağız. TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun deyimiyle 5 yıldızlı oda olarak, 5 yıldızlı hizmet vereceğiz. Bu vesile ile ADN Kıraç Yönetim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muzaffer Kıraç'a da katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.”


ADN Kıraç Yönetim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Kıraç ise, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın aldığı ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’nin TÜRKAK tarafından onaylı olduğunu belirterek, “Bu belge sadece Elbistan TSO’ya verilmiyor. Aslında bu Elbistan’ın taamının başarısı. Bundan sonraki akreditasyon sürecinde odamız, meclisimiz, hatta üyeleri elini taşın altına koyup, 5 yıldızlı otel konforunda bir hizmet verme yarışında inşallah odamızı da 11. grupta akredite etmeyi planlıyoruz. Burada bir logo var ve bu logo, bu belgenin Avrupa Birliği Bakanlığı’ndan onaylı olarak çıktığını gösteriyor. Aslında direk Başbakanlığa bağlı. Aslında parasını verip aldığınız o İstanbul tabiri ile çakma belgelere benzemiyor. TOBB’un böyle bir hizmeti sonucunda TÜRKAK onaylı bu belgeyi almaya hak kazandığı buraya destekte verilecek” diye konuştu.
Daha sonra, ETSO Başkanı Paksoy ve Kıraç, belgeyi imzaladılar. ADN Kıraç Yönetim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Kıraç ISO 9001-2008 belgesini, ETSO Başkanı Mustafa Paksoy’a teslim etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.