1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ESNAFLARIMIZIN SEKTÖREL BAZLARDA BİR ARADA OLACAKLARI SİTELER KURACAĞIZ
ESNAFLARIMIZIN SEKTÖREL BAZLARDA BİR ARADA OLACAKLARI SİTELER KURACAĞIZ

ESNAFLARIMIZIN SEKTÖREL BAZLARDA BİR ARADA OLACAKLARI SİTELER KURACAĞIZ

AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Aday Adayı Harita Mühendisi ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mustafa Buluntu, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanvekili Mustafa Öz’ü ziyaret etti.

A+A-

          Kahramanmaraş’ın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan KMESOB’da, esnafların beklentilerini dinleyen buluntu, “Esnaflarımızın sektörel bazlarda bir arada olacakları siteler kuracağız” dedi.

   AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Aday Adayı Harita Mühendisi ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mustafa Buluntu, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (KMESOB) Başkanvekili Mustafa Öz’ü ziyaret etti.

  Seçim çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretler gerçekleştiren Buluntu, KMESOB Başkanvekili Mustafa Öz’ü ziyaret edip, istişarelerde bulundu. Kahramanmaraş’ın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan KMESOB’da gerçekleşen buluşmada, kentin problemleri ve esnafların yerel yönetimlerden beklentileri ele alındı.

  Ziyarette konuşan Buluntu, KMESOB’un kentteki onbinlerce esnafı temsil eden en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu vurguladı. Bu nedenle KMESOB Başkanı Ahmet Kuybu, Başkanvekili Mustafa Öz ve oda başkanlarının görüşlerinin kendileri için büyük önem arz ettiğini dile getiren Buluntu, gösterilen ilgi karşısında da memnuniyet yaşadığını kaydetti. Hayata geçirmek istedikleri esnaf siteleri projesi hakkında da bilgiler veren Buluntu, şöyle konuştu:

  “Bugün esnaf odalarımızı ziyarete geldik. Ahmet Kuybu başkanımız Ankara’da olduğu için sağ olsunlar Mustafa Öz başkanımız bizi konuk etti. Bildiğiniz gibi aday adaylığımız sürecinde sivil toplum kuruluşlarının görüşlerine çok önem verdik ve ziyaretler gerçekleştirdik. KMESOB’da en çok önem verdiğimiz sivil toplum kuruluşlarından biri. Bizim esnaf kardeşlerimize yönelik sektörel site projemiz var. Bildiğiniz gibi Mustafa Öz başkanlığındaki Kuyumcular Odası, kendi iştirakleriyle kendi, imkanlarıyla bir yer satın aldılar, orada da sektörel bazda tüm kuyumcu imalatçılarını toplayacaklar. Biz de bu görüşmelerimizde fikir alışverişlerinde bulunduk. Allah nasip eder başkanlığa gelirsek bizim de çalışmalarımızdan biri bu olacak. Sektörel bazda grup gurup siteler kurarak, esnaflarımızı bir araya getirmek istiyoruz. Bu konu hakkında da başkanımızla görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bizim için büyük memnuniyet verici bir ziyaret oldu.”

  Buluntu, meslek odalarının yaptıkları kursların yanında yerel yönetimlerin de istihdamı geliştirici mesleki kurslar açması gerektiğine değindi. Kuyumcular Odası’nın bu noktada başarılı olduğunu ifade eden Buluntu, “Kuyumcular Odası bizim için çok önemli. Kuyumcu imalatçıları da Maraş’ta büyük bir sektör. Mustafa Beyin yaptığı çalışmalarla da dünya çapında bir sektör haline gelecek. Projelerini biliyorum. O projelerin yapımında az da olsa benimde katkım oldu. İnşallah o site faaliyete geçtiği zaman, kuyumcular odamız ve kuyumcularımız Türkiye çapında bir sektör halinde gelecekler. Kendiler zaten oda bünyesinde bir takım kurslar açıyorlar. Ayrıca biz de eğer yönetime gelirsek, Allah bize bunu nasip ederse diğer meslek dallarına yönelik kurslar açmayı, katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KMESOB Başkanvekili Öz ise Buluntu’nun bugüne kadar içerisinde yer aldığı çalışmalarla başarısını kanıtladığını söyledi. Buluntu’nun şehrin sorunlarına hakim olduğunu belirten Öz, şunları kaydetti:

  “Mustafa kardeşimizin bu işe yakışacağını biliyoruz. Memleketimizin sorunlarına, sıkıntılarına ve çözüm noktalarına hakim olduğunu biliyoruz. Çünkü kuyumcularla ilgili, kuyumcular odasına yaptığımız projelerde birlikte çalıştığımız bir dönem oldu. Bu dönemde gerçekten hem kuyumcuların sorunlarına hem de esnaf ve sanatkarların sorunlarına hakim olduğunu gördük. En azından esnaf sanatkarlar olarak bize yakın olduklarını görüyorum. Rabbim dilediyse olur. Bizlere de hizmet etme şerefinde bulunurlar. Bu görevin kendisine yakışacağını düşünüyor ve yol açıklığı diliyorum.”

  Buluntu’nun çalışma arkadaşlarının da yer aldığı ziyaret, yaklaşık bir saat sürerken karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

  Buluntu, STK ziyaretleri kapsamında Elbistanlılar Derneği’ne de giderek, başkan ve yöneticileriyle sohbet etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.