1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ERTUĞRUL GAZİ GÖRME ENGELLİLER ÖĞRENCİLERİ KSÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDE BİLGİLERİNİ YARIŞTIRDI
ERTUĞRUL GAZİ GÖRME ENGELLİLER ÖĞRENCİLERİ KSÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDE BİLGİLERİNİ YARIŞTIRDI

ERTUĞRUL GAZİ GÖRME ENGELLİLER ÖĞRENCİLERİ KSÜ EĞİTİM FAKÜLTESİNDE BİLGİLERİNİ YARIŞTIRDI

Kahramanmaraş Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesini ziyaret etti.

A+A-

KSÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği öğrencilerinin, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında bir dönem boyunca derslerde rehberlik ettiği Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlkokulu ve ortaokulu öğrencileri Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi dönem sonu değerlendirme toplantısına misafir oldu.

KSÜ Eğitim Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Amfisinde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Can yaptı. Prof. Dr. Can “Eğitim Fakültesi olarak geleceğin öğretmenleri olan öğrencilerimizin kurum ve kuruluşların farkında olmaları için Topluma Hizmet Uygulamaları dersine önem veriyoruz. Bu bağlamda öğrencilerimiz bir dönem boyunca görme engelliler okulunda çok verimli zamanlar geçirdiler. Okuldaki öğrencilerimiz de Üniversitemizden giden abileri ve ablalarının kendilerine gerek derslerinde gerekse hayata bakışlarında büyük katkılar sağladıklarını belirtiyorlar. Aslında en büyük engel, bilgisizlik, sevgisizlik ve cahilliktir. Gözlerinizden sizlerin bilgi ve sevgi fışkırıyor, ülkemize hizmet etmek okunuyor. Hepinizi tebrik ediyorum gözlerinizden öpüyorum" diye konuştu.

Toplantıda konuşan Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen İse ilçede yer alan okullar ve öğrenci sayıları hakkında bilgiler vererek "Bizler ilçe olarak pek çok etkinlikte buluşuyoruz ancak ilk kez bu tür okullarımızın Üniversitemizdeki etkinliğine şahit oluyoruz. Üniversite yöneticilerine, Eğitim Fakültesi Dekanımıza ve öğretim üyelerine ve engelliler okuluna her hafta gelerek çocuklarımıza rehberlik yapan geleceğimizin öğretmenlerine teşekkür ediyorum" dedi.

Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Ortaokulu Müdürü Çetin Özberk de konuşmasında "En büyük engel sevgisizliktir. Bizim öğrencilerimizde ve Üniversiteden gelen öğrencilerimizde sevgisizlik yoktur. Üniversitemizle okulumuz arasındaki bu tür ilişkilerin her yıl her dönem devam etmesini arzuluyoruz, Üniversitede olmaktan öğrencilerimiz kendilerini çok mutlu hissettiler. Üniversite olarak eğitim fakültesi olarak öğrencilerimizle birlikte bizleri ağırladığınız için sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantının ardından Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Okulu öğrencileri arası bilgi yarışması gerçekleşti. Coşkulu geçen bilgi yarışmasında öğrenciler heyecanlı ve mutlu anlar yaşarken, yarışma sonunda başarılı olan öğrencilere KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi CAN tarafından başarı belgesi verildi Yarışmaya katılan diğer öğrencilere ise Eğitim Fakültesi'nce düzenlenen katılım belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen tarafından verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.