1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ERAYMAN: İSLAM COĞRAFYASI KAN AĞLIYOR
ERAYMAN: İSLAM COĞRAFYASI KAN AĞLIYOR

ERAYMAN: İSLAM COĞRAFYASI KAN AĞLIYOR

İHH KAHRAMANMARAŞ ŞUBESİ BAŞKANI ERAYMAN:DOĞU TÜRKİSTAN'DA SON ÜÇ HAFTADA ÜÇ BİN KARDEŞİMİZ HUNHARCA KATLEDİLDİ

A+A-

    İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde, Kahramanmaraş'taki camilerde Gazze başta olmak üzere diğer ülkelerde yaşanan olaylarda şehit olan Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. 
Abdulhamithan Camisi çıkışında kılınan cenaze namazının ardından bir basın toplantısı düzenleyen Kahramanmaraş İHH Şubesi Başkanı Süleyman Erayman, müslümanların en kutsal ayı Ramazan'ın ölümler ve katliamlar ile geçtiğine dikkat çekti. Müslüman ülkelerin kan ağladığını ifade eden Erayman, şöyle konuştu: “Ramazan ayını İslam coğrafyasına düşen bombalarla karşıladık. İsrail, Gazze’de bin 868 kardeşimizi şehit etti. 9 bin 563 kardeşimiz yaralandı. İsrail’in saldırılarında henüz savaş kelimesinin manasını bile bilmeyen 400 bebek ve çocuk kasten acımasızca öldürüldü. 2 bin 800’den fazla çocuk yaralandı. Şu an 300.000’den fazla çocuk travma yaşıyor.” 
Gazze başta olmak üzere diğer tüm Müslüman ülkelerinde günahsız insanların katledildiğini anlatan Erayman, şunları söyledi: “Gazze’yi konuşuyoruz ama dünyanın birçok yerinde Müslümanlar katledilmeye devam ediyor. En son bir hafta içinde Doğu Türkistan’da 3 bine yakın kardeşimiz hunharca katledildi. Suriye’de her gün yüzlerce kardeşimiz katlediliyor. Irak’ta Müslümanlar birbirini öldürüyor. Afganistan, Patani, Arakan, Mısır hep kan ve gözyaşı içinde."
İslam coğrafyasının gözünün Türkiye’de olduğunu anlatan Erayman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizden yardım bekliyorlar. Tüm dünyanın gözü önünde Gazze’de acımasız bir katliam yaşanırken uluslararası güçler yine üç maymunu oynuyor. Bu yüzden Müslümanlar olarak bu katliama destek veren uluslararası sisteme kesinlikle destek çağrısında bulunmuyoruz. Biliyoruz ki, bu kapitalist, siyonist sistem Müslümanların katledilmesinden asla rahatsız olmaz. Aksine onlar daha çok Müslümanın katledilmesinden memnun olurlar.” 

BİRLİK BERABERLİK ÇAĞRISI 
İslam coğrafyasının ve tüm dünyanın yeniden adalet, barış ve huzura kavuşabilmesi için Müslümanların önce ümmet olması gerektiğini kaydeden Süleyman Erayman, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.
Gazze, Suriye, Irak ve Doğu Türkistan'da yaşanan olayların bize yeniden ümmet olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdiğini anlatan Erayman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gazze direnişi bize ümmet olmayı bir kez daha öğretiyor. Gazze bu ümmetin onurudur. Gün Gazze’ye, Doğu Türkistan’a, Suriye’ye, Irak’a, Mısır’a, Arakan’a sahip çıkma günüdür. Türkiye’nin Filistin konusundaki duyarlılığı tüm dünyayı harekete geçirmiştir. Mallarımız ve canımızla Filistin’in yanında durmak zorundayız. Filistinli gruplar birleşmeli ve Mısır, Refah Sınır Kapısı’nı acilen açmalıdır. Arap liderler halklarıyla birlikte Gazze’nin yanında olmazlarsa ilerde onlarda devrilecektir. İsrail’in Kassam Tugayları’nı yenecek gücü olmadığı için kadın ve çocukları öldürüyor. Her İsrail ürünü Gazze’ye kan ve gözyaşı olarak dönüyor. İsrail’in ürünlerini boykot etmeliyiz. Bunları yaparken kardeşlerimiz için dua edelim. Ama sadece sözlü dua değil, onlara elimizden geldiği kadar yardım gönderelim. Çünkü onların yardıma ihtiyaçları var. Gazze’nin ilaca, doktora gıda yardımına ve inşaat malzemelerine ihtiyacı var. Gazze’de binlerce çocuk yetim kaldı. Gün birlik günüdür. Gün birbirimize kol kanat germe günüdür. Gün yetimlere sahip çıkma günüdür. Gün ümmet olma günüdür. Kudüs yeniden Müslümanların eline geçtiğinde inşallah bütün İslam coğrafyası da huzura kavuşacaktır. Filistin bu yüzden çok önemlidir. Gazze ümmet-i Muhammed’in okçu tepesidir. Gazze’deki direniş bu yüzden çok önemlidir.” 
Erayman, 20 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların yardımına koşan müslümanlar olarak, başta İsrail devleti, Çin, Suriye Lideri Esad ile Suriye ve Irak’ta Müslüman kanı döken terörist grupları ve bunlara destek veren küresel sistemi ve onun işbirlikçilerini lanetleyip, zulme karşı birlik çağrısı yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.