1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DULKADİROĞLU BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
DULKADİROĞLU BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

DULKADİROĞLU BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Dulkadiroğlu Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 6 Ağustos 2014 Çarşamba günü toplandı.

A+A-

        Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda saat 10.00’da toplanan Dulkadiroğlu Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüştü.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay başkanlığında toplanan Belediye Meclisi Gündemin 1- Açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 2- Destek Hizmetleri Müdürlüğü Bütçesinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 3- Zabıta Müdürlüğüne Hizmet aracı alınması teklifinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 4- Zabıta Müdürlüğü Görev, Yetki ve Sorumlulukları ile Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliğinin görüşülmesi.oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 5- Okul yeri devrinin görüşülmesi teklifi Milli Eğitim Bakanlığı’na ücretsiz olarak devredilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 6- Logo - Amblem yarışması için komisyon kararının görüşülmesi teklifinde Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, komisyonun şartları görüştüğünü ifade ederek komisyondan geldiği şekilde kabul edilmesini oylama sundu ve teklif oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 7- İmar Plan Tadilatlarının görüşülmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 8. Maddede İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün hisseli arsaların satışı konusunda encümene yetki verilmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 9. Maddede Mali Hizmetler Müdürlüğünün ilan, reklam ve bazı harçların bedellerinin belirlenmesine ilişkin teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı gelen 10. Maddede  Fen İşleri Müdürlüğü’nün araç alımına ilişkin.kredi kullanılması konusunda Belediye Başkanı Necati Okay’a yetki verilmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 11. Maddede Fen İşleri Müdürlüğü’nün bazı park ve yeşil alanların devri konusunda Belediye Başkanı Necati Okay’a yetki verilmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantı tarihinin belirlenmesi ve kapanış.maddesinde 3 Eylül 2014 Çarşamba günü Belediye Meclisi’nin tekrar toplanmasına karar verilerek meclis sona erdirildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.