1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. DERNEKLER GÜÇBİRLİĞİ YAPTI..
DERNEKLER GÜÇBİRLİĞİ YAPTI..

DERNEKLER GÜÇBİRLİĞİ YAPTI..

Kahramanmaraş’ın en köklü ve en aktif dernekleri bir araya gelip birlik mesajı verdiler…

A+A-

DERNEKLER GÜÇBİRLİĞİ YAPTI..

Kahramanmaraş’ın en köklü ve en aktif dernekleri bir araya gelip birlik mesajı verdiler…
Kahramanmaraş ta faaliyet gösteren Ayyıldız, Karoff, Kafsad, Mahavk, Madosk ve Karmod Başkan ve yöneticileri dün yaptıkları toplantıda yapılacak etkinliklerde ortak hareket etme ve yardımlaşma kararı aldılar. Karoff Eski Başkanlarından Yunus KAYA nın daveti üzerine gelen Dernek yöneticileri yaklaşık iki saat boyunca Kahramanmaraş’ın tanıtımı üzerine yapılabilecek etkinlikler ve görev bölümü üzerine sohbet ettiler. 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Yunus KAYA, Kahramanmaraş ta özellikle Turizme katkıda bulunan ve doğa sporları alanında faaliyet gösteren en önemli dernekleri bir araya getirip ortak faaliyet ve güç birliği amacı ile bu toplantıyı düzenlediklerini belirtti..
Toplantı sırasında söz alan Karoff (Kahramanlar Offroad Kulubü) Başkanı Sinan BAĞDATLI Karoff olarak 3 yıldır şehrin tanıtımına off-road oyunları olmak üzere birçok etkinlikte görev alarak çok büyük katkılar sağladığını ve Başta Kafsad olmak üzere diğer dernekler ile de ara sıra etkinliklerde ortak çalışma yaptıklarını ifade etti. 
Ayyıldız ( Amatör Telsizcilik, dağcılık ve doğa sporları Kulübü ) Başkanı Mustafa EZER yapılacak etkinliklerde her türlü görevi almaya hazır olduklarını belirtip özellikle iletişim ve koordinasyonu sağlamada çok büyük katkı sağlayacaklarını söyleyerek birliğin kurulmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi..
Toplantıya katılan Mahavk (THK Kahramanmaraş Sportif Havacılık Kulübü) Başkanı Mahmut HOPUR ise Kahramanmaraş’ı Türkiye ve dünyaya tanıtmada çok büyük yol aldıklarını yaptıkları uçuşlar ve kırdıkları rekorlar ile Kahramanmaraş’ın ileride tüm dünyanın yamaç paraşütü merkezlerinden biri olacağını belirtti. Toplantıya katılan tüm derneklerle zaten çok iyi ilişkiler içinde olduklarını söyleyen HOPUR Kahramanmaraş için her hizmete hazır olduklarını ifade etti.
Kahramanmaraş’ın en köklü dağcılık kulübü Madosk (KAHRAMANMARAŞ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ) Başkanı Özcan BALTACI bugüne kadar Türkiye de onlarca zirve ye Kahramanmaraş ın adını yazdırdıklarını Kahramanmaraş ta da yıllardır gezi ve yürüyüş faaliyeti düzenleyerek şehrimizin doğal güzelliklerini halkımıza tanıtmaya çalıştıklarını söyleyerek, güç birliği ve dayanışma için her türlü desteği vereceklerini belirtti..
Son olarak söz alan KAFSAD ( Kahramanmaraş Fotoğraf ve sinema sanatı derneği )Başkanı Gürhan TURAN Kahramanmaraş’ın tek Fotoğraf derneği olduklarını belirtip 8 yıl içerisinde Bir çok şehir içi şehir dışı gezi, sergi, fotoğraf gösterisi ve kurs düzenlediklerini toplantıya katılan derneklerle kardeş dernek olup bir çok etkinlikte beraber çalıştıklarını ifade edip, böyle bir birlikteliğin Kahramanmaraş için fayda sağlayacağına emin olduklarını belirtti..
Toplantı sonun da Karoff yöneticilerinden Gökmen KANARYA yaptığı açıklamada; Hoş bir sohbet ve arkadaşlık ortamında geçen birlik toplantısı belirli aralıklarla tekrarlanacaktır diyerek ortak yapılacak bir etkinliğin kararının alındığını da ifade etti. Yamaç paraşütü, off road ,model uçak gösterisi ve fotoğraf çekiminden oluşacak etkinliğin Birkaç hafta içinde Ahir Dağında olacağı belirtildi..

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.