1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DEDEOĞLU, ÖSYM SINAVLARININ AFŞİN’DE DE YAPILMASINI İSTEDİ
DEDEOĞLU, ÖSYM SINAVLARININ AFŞİN’DE DE  YAPILMASINI İSTEDİ

DEDEOĞLU, ÖSYM SINAVLARININ AFŞİN’DE DE YAPILMASINI İSTEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Afşin’de ÖSYM sınavının yapılmayışının çok önemli mağduriyetlere yol açtığını belirterek, ÖSYM sınavlarının Afşin’de de yapılmasını istedi.

A+A-

     Kahramanmaraş Afşin ilçesinin tarihî ve turistik özellikleriyle ön plana çıkmış bir ilçe olduğunu belirten MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, “Özellikle Ashab-ı Kehf'in orada bulunması o ilçemize çok büyük bir değer de kazandırmaktadır. Afşin ilçemizin problemlerinden bir tanesi de 3 binlere ulaşan gençlerimizin ÖSYM imtihanları ve sınavları için başka illere, başka bölgelere gitmesidir. Buradan yetkililere sesleniyorum, ÖSYM sınavlarının Afşin'de yapılması noktasında bir an önce bu konuya el atılmasını talep ediyorum.” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, daha öncede yeni yapılacak olan termik santralin adının “Eshab-ı Kehf Termik Santrali” olmasını ve Kahramanmaraş-Afşin karayolu üzerine yapılan iki tünelden birisinin adının da “Eshab-ı Kehf Tüneli” olması konusundaki Eshab-ı Kehf Gönül Elçilerinin taleplerini Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşımıştı.  

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle bu konuda TBMM Başkanlığı’na sunmuş olduğu soru önergesinde, başlıca şu soruları yöneltmiştir:

“Yeni yapılacak olan termik santralin adının “Eshab-ı Kehf Termik Santrali” olmasını ve Kahramanmaraş-Afşin karayolu üzerine yapılan iki tünelden birisinin adının da “Eshab-ı Kehf Tüneli” olması konusunda her hangi bir çalışmanız var mıdır?  Kahramanmaraş’ta inanç turizmi konusunda başlıca hangi çalışmalar yapılmaktadır?”

 

 

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a da Afşin ve Eshab-ı Kehf yön levhalarını TBMM gündemine taşımıştır.

 

Karayolları üzerinde yer alan yön levhaları Kahramanmaraş’a gelen yabancı ziyaretçiler açısından büyük önem taşıdığına işaret eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım’a yanıtlaması istemiyle şu soruyu yöneltmiştir:

 

“Bölgede İnanç turizmine önemli katkılar sağlayan Eshab-ı Kehf yön levhalarının yeterli düzeyde olmadığı belirtilmektedir.

Ayrıca Kayseri-Kahramanmaraş-Afşin istikametinde, Afşin yönünü gösteren levha konusunda da aynı durumun yaşandığı ifade edilmektedir. 

 

İnanç turizmi açısından büyük önem taşıyan Eshab-ı Kehf ile ilgili yön levhalarının yetersiz düzeyde olduğu doğru mudur? Kayseri-Kahramanmaraş-Afşin istikametinde, Afşin yönünü gösteren  levhaları ne zaman tamamlamayı planlıyorsunuz?” 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.