1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DEDEOĞLU, KİRAZ ÜRETİCİLERİNE SAHİP ÇIKILMASINI İSTEDİ
DEDEOĞLU, KİRAZ ÜRETİCİLERİNE  SAHİP ÇIKILMASINI İSTEDİ

DEDEOĞLU, KİRAZ ÜRETİCİLERİNE SAHİP ÇIKILMASINI İSTEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş Andırın Çokak ve Çiğşar köyümüzün kiraz üreticilerinin, soğuk hava deposu konusunda yaşadıkları sorunu TBMM gündemine taşıdı.

A+A-

     MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapmış olduğu konuşmada, Kahramanmaraş/ Andırın Çokak ve Çiğşar köyünün kiraz üreticilerinin kiraz birliğinin bölgede bir soğuk hava deposu yaptığına işaret ederek, “Ancak maalesef ki maalesef şu anda oranın yolu ve elektriği olmadığı için soğuk hava deposunun değerlendirilmesi, ekonomiye katkı sağlanması şu anda mümkün değil. Dünyaca ünlü bu kiraz yetiştiricilerinin ve bu kirazların ekonomiye daha çok katkı sağlaması amacıyla yapılan bu tesisin bir an önce faaliyete geçirilmesini diliyorum. Sayın Ulaştırma Bakanımızdan ve ilgili bakanlıklardan buranın bu sezona yetiştirilmesi noktasında yardımlarını talep ediyorum.” dedi.

Kiraz üreticilerinin sorunlarını Meclis gündemine taşıyan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, tapu çalışanlarının ve süt üreticilerinin bazı sorunlarını da meclis gündemine taşıdı.

 

TAPU ÇALIŞANLARI

 

Tapu çalışanlarının iş yükü mağduru oldukları belirten MHP Kahramanmaraş Milletvekili TBMM Başkanlığına sunmuş olduğu soru önergesinde, Türkiye genelinde pek çok tapu müdürlüğünde personel eksikliği yaşandığını ifade etti.

 

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na ver4miş olduğu soru önergesinde şu soruları yöneltti: 

 

“Günlük çok fazla iş yoğunluğu yaşanan tapu müdürlüklerinde, personel yetersizliği yaşandığı doğru mudur? Doğru ise bu konuda her hangi bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz? 2012 yılında Türkiye genelindeki tapu müdürlüklerinde toplam kaç adet tapu işlemi yapılmıştır?”

 

SÜT ÜRETİCİLERİ

 

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği (SÜTBİR), süt destekleri konusundaki taleplerini de yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sordu.

 

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği (SÜTBİR) tarafından yapılan “devlet tarafından verilen süt tozu desteğinin süt üreticilerine yaramadığı ve süt desteklerinin süt ve yem sanayisine gitti.” Şekkindeki açıklamasını da Meclis gündemine taşıyan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, Başbakan’a şu soruları sordu:

 

Devlet tarafından verilen süt tozu desteklerinin, süt üreticileri yerine yalnızca süt ve yem sanayisine gittiği doğru mudur? Doğru ise süt üreticilerini nasıl desteklemeyi planlıyorsunuz? Sanayicilere sağlanan bu destekleri, üretici kesime de sağlamayı düşünüyor musunuz?

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.