1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ÇOCUKLAR DA GÜLÜMSEDİ
ÇOCUKLAR DA GÜLÜMSEDİ

ÇOCUKLAR DA GÜLÜMSEDİ

Yeryüzü Doktorları ‘Gülümseyen Çocuklar Projesi’ kapsamında plastik cerrahi ameliyatları yapmak için 22 Haziran’da Azerbaycan’ın Kah şehrine gitti.

A+A-
       Gönüllü Doktorlar bir hafta boyunca doğuştan dudak, damak yarığı hastalığı bulunan 58 çocuğu ameliyat etti. 100’den fazla çocuğun da muayenesi yapıldı. Projeye bağışta bulunanlar ve TİKA’nın desteği ile gülümseyen çocuklar artık bu hastalığın travması ile yaşamak zorunda değil.

Yeryüzü Doktorları, kardeş ülke Azerbaycan’ın Kah Şehri’nde‘Gülümseyen Çocuklar Projesi’ kapsamında 58 çocuğu gülümsemesine kavuşturdu.  6 doktor, 2 Hemşire ve YYD Proje Yöneticisinden oluşan 9 kişilik Gönüllü Sağlık Ekibi, bölgede 100’den fazla da muayene gerçekleştirdi. Ameliyatların gerçekleştirilmesi için yeterli ekipmanı bulunmayan Kah Devlet Hastanesi’ne tıbbi ekipman desteği yapan ve hastane personeli plastik cerrahlara da eğitim veren ekip, ruhlarına ve bedenlerine şifa verilen çocukların teşekkürleri ile geri döndü.

Ekip Azerbaycan’dan, proje süresince de desteklerini esirgemeyen Ağca ve Azerbaycan Milletvekili Sayın Melahat İbrahimkızı tarafından uğurlandı. Yeryüzü Doktorları Gönüllü Sağlık Ekibi, kardeş ülke Azerbaycan’da bulundukları süre içinde büyük ilgi ve sevgiyle karşılandıklarını ifade ettiler.

16 ülke yüzlerce çocuk 
Yeryüzü Doktorları 2007 yılından bu yana ‘Gülümseyen Çocuklar Projesi’ kapsamında Gazze, Azerbaycan, Moritanya ve Yemen başta olmak üzere 16 farklı ülkede ameliyat ve tedaviler gerçekleştirdi. Yeryüzü Doktorları bağışçıları ve TİKA’nın yardımları ile yüzlerce çocuk yeniden gülümseme fırsatı yakaladı.

9 Gönüllü
Azerbaycan’a gien Yeryüzü Gönüllüleri ise şöyle;
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Kemal Fındıkçıoğlu; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Kırdar Güney; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Hakan Bulam; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Malik Abacı; Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Harun Uysal; Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Tarık Umutoğlu; Ameliyathane Hemşireleri Müge Müzeyyen Erkan, Eda Ceylan ve Yeryüzü Doktorları Proje Yöneticisi Muhammed Sucuoğlu.

 

Ayrıntılı Bilgi için:

Lorbi Tanıtım ve Halkla İlişkiler

Aslı Cansız / 0212 249 45 46 / 0530 148 62 07 / acansiz@lorbi.com 
Seçil Şişman / 0212 249 45 46 / 0530 158 14 31 ssisman@lorbi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.