1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENMELİ
ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENMELİ

ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENMELİ

Çocuk işçi sayısı 893’bine yükseldi…

A+A-

 Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliğinin dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de sosyal bir problem olmaya devam ettiğini söyledi.

Her geçen gün ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında ortaya çıkan yoksulluğa bağlı olarak ülkemizde çocuk işçi sayısının arttığını belirten MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, ülkemizde 6-17 yaş grubunda çalışan çocuk sayısının 893 bine çıktığını vurguladı.

Tarım Sektörü Birinci  

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliği konusunda önlem alınması gerektiğine işaret ederek, çalışan çocukların yüzde 44.7’sinin tarım, yüzde 24.3’ü sanayi ve yüzde 33.1’inin de hizmet sektöründe çalıştığını ifade etti.

Yoksulluk Artırıyor

Ülkemizde çocukları küçük yaşta çalışma yaşamına iten en temel nedenlerin başında yoksulluk sorununun bulunduğunu da hatırlatan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Türkiye’de yoksulluk oranının yüzde 16’yı bulduğunu açıkladı.

Ülkemizde her 100 kişiden 16’sının yoksul ve muhtaç bir şekilde yaşamını sürdürmeye çalıştığına dikkat çeken MHP Kahramanmaraş Milletvekili mesut Dedeoğlu, yoksul sayısının 11 milyon 670 bin rakamına dayandığını kaydetti.

Hükümet Önlem Almalı

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, çocuk işçiliği konusunda hükümetin daha sıkı önlemler alması gerektiğini bildirerek, ülkemizde ağır ve tehlikeli işlerde çalışan pek çok sayıda çocuk bulunduğuna değindi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, hükümetin tarım sektöründe çalışan 399 bin, sanayi sektöründe çalışan 217 bin ve hizmet sektöründe çalışan 277 çocuk için mutlaka önlem alması gerektiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.