1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CİĞER; DEĞİŞİM ŞART
CİĞER; DEĞİŞİM ŞART

CİĞER; DEĞİŞİM ŞART

Kahramanmaraş Kağıt Sanayi A.Ş. Genel Müdürü ve KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Sıddık Ciğer, günümüzde değişimin şart olduğunu belirterek, KMTSO’da yaşanan bu değişimle birlikte geçmişte yaşanan ve yaşanacak sorunlarında önüne geçileceğini belirtti.

A+A-

   Kahramanmaraş Kağıt Sanayi A.Ş. Genel Müdürü ve KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Sıddık Ciğer, KMTSO seçimlerini değerlendirdiği konuşmasında, gayet güzel ve demokratik bir seçim olduğunu belirterek, iki isim dışında yönetimin tamamen değiştiğini ve meclisinde yarı yarıya değişerek, odanın tam anlamıyla bir yenilenme süreci yaşadığını söyledi. KMTSO’nun seçim sonrası görüntüsünü, yeni bir yönetim, yeni bir heyecan ve yeni bir diriliş olarak nitelendiren KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Sıddık Ciğer, özellikle genç ve dinamik bir yapının oluştuğunu kaydetti.

BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR

Kahramanmaraş’a hizmet etmenin kendilerine büyük bir haz verdiğini dile getiren Ciğer, bunu bayrak yarışına benzeterek yeni oluşan kadronun bu hizmetleri daha üst seviyelere çıkarmak adına emin adımlarla ilerleyeceğini umut ettiklerini söyledi. Günümüzde değişimin şart olduğunu söyleyen Ciğer, KMTSO’da yaşanan bu değişimle birlikte geçmişte yaşanan ve yaşanacak sorunlarında önüne geçileceğini belirtti. Değişim olmadan, yeni fikirler ve projeler üretilmeden bir dinamik elde edilemeyeceğini hatırlatan Ciğer, yeni dönemde güzel işlere imza atmak istediklerini söyledi. Herkesin kendi fikir ve projelerini kolaylıkla söyleyebilecekleri bir ortamın mevcut olduğunu hatırlatan Ciğer, yeni isimlerinde fikirlerini çekinmeden yönetime getirerek seslerini duyurmalarını arzu ettiklerini belirtti.

ODA BÜNYESİNDE BİR ÜNİVERSİTE AÇMAYI HEDEFLİYORUZ

Yeni dönemle birlikte devam eden projelerin tamamlanması adına iyi bir ekip çalışmasına ihtiyaç olduğunu dile getiren Ciğer, Tomsuklu OSB, teknik meslek lisesi ve üniversite projemize ağırlık vereceğiz. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan odamız adına bir üniversite talebimiz olmuştu, kendileri bu üniversite için bütçenin KMTSO tarafından karşılanmasını belirterek bu konuda destek ve öncü olacaklarını söylediler. Bizde özellikle teknik bir üniversitemizin olmasını çok arzu ediyoruz ve bunun mücadelesini vereceğiz.’’ Diye konuştu.

YENİ SEKTÖRLER ARAYIŞINDAYIZ

Şehir için sektörlerin çok önemli olduğuna değinen Ciğer, yeni farklı sektör arayışında olduklarını kaydederek bununla alakalı olarak yönetimden üç isim ve alt komisyon üyelerinin harıl harıl çalıştıklarını söyledi. Gelişen sektörle birlikte ekonominin kat be kat canlanacağını hatırlatan Ciğer, ‘’bir sektör olması lazım ki, Kahramanmaraş’ı alıp bir başka boyuta taşısın, yeni organize sanayiler açılsın. Biliyorsunuz ki bir ayakkabıcılık sektörümüz var, bu sektörün Kahramanmaraş’ta büyümesi, bir markanın oluşması bizi çok farklı yerlere taşıyabilir. Bunun için altyapı var, cevher var. Bizde oda olarak bu ve bunun gibi sektörleri her zaman destekleyeceğiz. ’’ diye konuştu.

DENGELİ VE İSABETLİ BİR YAPI OLUŞTU

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında daha çok tekstil sektöründeki isimlerin olduğu ve bununda bazı kesimlerce eleştirildiği söylentilerine de açıklık getiren Ciğer; ‘’ Tekstil ağırlıklı bir yapının olduğu algısına ben şahsen katılmıyorum. Üyelere baktığınızda çeşitlendirilmiş sanayi ve ticaret ağırlıklı, mozaiğin bir değer parçası gibi karşınızda durduğunu göreceksiniz. Dengeli ve isabetli bir yapının olduğunu söyleyebilirim. Her sektörden kendini ispatlamış farklı kişiliklerin iyi bir dinamiği oluşturarak, farklı fikirlerin paylaşılarak ve tartışılarak, odanın daha iyi çalışmasına etki edeceğini düşünüyorum’’ şeklinde konuştu.

 

MESLEK KOMİTELERİNE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR

Sıddık Ciğer meslek komitelerinin çalışmaları ile alakal olarak ise şunları söyledi; ‘’Tüm sorun ve problemlerin alt taraftan meclise ve meclisten de yönetime gelmesi demek bu sorunların çözülmesi demektir. Meslek komitelerine o kadar çok iş düşüyor ki, gerçekten bunu sadece yapılmış olsun diye yapmak değil de, gerçekten kendi meslek gruplarının sıkıntılarını, sorunlarını yerinde araştırarak, fikirler ve projeler üretmek ve bunu üst birimlere ulaştırmak gerekiyor. Tabi ki bunlarında afaki bir şey olmaması lazım. Ciddi projeler, odamızın yapılabileceği projeler olması lazım. Sorunlar ve iyileştirme projeleri ne kadar yukarıya taşınırsa o denli başarı sağlanır.

BÖLGESEL HAVAALANI VE OSB BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR

Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük’ün geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya değinen Sıddık Ciğer olumlu gelişmeler yaşandığını belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayının alındığını ve yakın zamanda taleplerin alınacağını kaydetti. Tomsuklu OSB dışında, yapılması düşünülen bölgesel havaalanı ile ilgili özel bir firmaya lisans işlemlerinin verilmesi konusunda odanın bir beklentisi olduğuna dikkat çeken Ciğer, bu çalışmanın şu ana kadar iyi gittiğini belirterek ‘’umarım gerekli siyasi desteği alır ve Kahramanmaraş’ımıza, bölgemize katkı sağlar’’ şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.