1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Cami arazisine köpek barınağı
Cami arazisine köpek barınağı

Cami arazisine köpek barınağı

Cami arazisine köpek barınağı

A+A-

 

Camileri ahıra çeviren parti olarak bilinen CHP, aynı alışkanlığını günümüzde de devam ettiriyor. CHP’li Sarıyer Belediyesi, Darüşşafaka Mahallesi’nde cami arazisi olarak belirlenen parseli hayvan barınağı yaptı. İstanbul’un camisiz tek mahallesi olan Darüşşafaka’daki söz konusu arazi, AK Partili Yusuf Tülün döneminde ibadethane yapılması için müftülüğe tahsis edilmişti. 2009’daki yerel seçimlerde yönetimi ele geçiren CHP’li Şükrü Genç, ilk iş olarak arazinin müftülüğe tahsisini durdurmuş, “belediyenin eğitim hizmetlerinde kullanılacağı için acil ihtiyaç” gerekçesini öne sürmüştü. Sarıyer Darüşşafaka’da ezan seslerinin yükselmesi beklenenen cami arazisine şimdi CHP’nin köpekleri pisliyor…

Müslüman Türkiye’nin bağrına saplanan hançer olan CHP, geçmiş icraatları arasında yer alan camileri ahıra çevirme alışkanlığını günümüzde de benzer şekillerde sürdürüyor. İstanbul’da, yönetiminde CHP’li Şükrü Genç’in olduğu Sarıyer ilçe belediyesi, Darüşşafaka Mahallesi’nde cami yapımı için müftülüğe devredilen arazinin önce tahsis işlemlerini durdurdu, ardından parseli hayvan barınağı yaptı. Cami arazisine köpekleri pisleten CHP’li belediye, İstanbul’un camisiz tek mahallesi olan Darüşşafaka’yı ezansızlığa mahkum etmiş durumda.

MAHALLE SAKİNLERİ ŞOK OLDU

Sarıyer Belediyesinin yönetiminin AK Parti’de olduğu dönemde başkan Yusuf Tülün tarafından cami yapılması için Sarıyer Müftülüğü’ne devredilen Darüşşafaka Mahallesindeki arazinin tahsis işlemleri, 29 Mart 2009’daki yerel seçimlerinde Sarıyer’i ele geçiren CHP tarafından iptal edilmişti. Mahalle sakinlerinin ısrarlı taleplerine kulak tıkayan CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç, uzun yıllar boyunca araziyi atıl durumda bıraktı. Darüşşafakalılar ise camileri olmadığı için ibadetlerini çevre semtlerdeki camilerde yapıyor, cenazeleri olması durumunda ise mağdur oluyorlardı.

Kısa süre önce, 2009 yılında iptal edilen cami arazisinde Sarıyer Belediyesi inşa çalışmalarına başladı. Yıllardır arzuladıkları camiye kavuşacaklarını sanan Darüşşafakalı mahalle sakinleri, çalışmaların bitmesiyle birlikte adeta şok oldu. Çünkü AK Parti döneminde cami arazisi olarak belirlenen parsel, CHP’li belediye tarafından hayvan barınağı yapılmıştı. Ezan ve dua seslerinin yükselmesi beklenen araziyi köpeklere tahsis eden CHP’li belediye, barınağın girişine ise mahalleliyle alay edercesine Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak “Lütfen evcil hayvanlarınızın atıklarını toplayınız” şeklinde uyarı levhası astı. İnsanlara değil de köpeklere hizmet eden CHP’li Sarıyer Belediyesinin, İstanbul’un camisiz tek mahallesi olan Darüşşafaka’yı ne zamana kadar ezan sesinden mahrum bırakacağı merak konusu.

CHP’Lİ ŞÜKRÜ GÖREVE GELİR GELMEZ CAMİ ARAZİSİNE KONMUŞTU

2009 yılındaki yerel seçimlerde Sarıyer Belediyesinin yönetimini AK Parti’den alan CHP’li Şükrü Genç, ilk iş olarak cami yapımını engellemişti. AK Parti’li Yusuf Tülün döneminde cami yapılması için Sarıyer Müftülüğüne devredilen Darüşşafaka semtindeki arazinin tahsis işlemleri, Şükrü Genç’in görevi devraldığı ay içerisinde alelacele iptal edilmişti. AK Partili Sarıyer belediye meclis üyelerinin defalarca gündeme taşıdığı cami arazisi ile ilgili CHP, “belediyenin eğitim hizmetlerinde kullanılacağı için acil ihtiyaç” gerekçesini öne sürmüştü. Cami inşasına mani olan CHP, İstanbul’un camisiz tek mahallesi olan Darüşşafaka’daki ibadethane parselini uzun yıllar boyunca atıl durumda bırakmıştı.

AKİT DARÜŞŞAFAKALILARIN SESİ OLDU, CHP’Lİ BELEDİYE KULAK TIKADI

Konuyu o dönem gündeme taşıyan gazetemiz Akit, 30 Ekim ve 1 Kasım 2013’te “Cami alanına ‘acil lazım’ dedi, 4 yıldır boş tutuyor” ve “CHP’li belediye halkın taleplerine kulak tıkıyor” başlıklı haberlerle Sarıyer Belediyesi’nin cami düşmanlığını gözler önüne sermişti. Müslüman Darüşşafakalıların cami yapılmasını beklediği o araziye CHP marifetiyle şimdilerde köpekler pisliyor…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.