1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. BÜYÜKŞEHİR TRAFİKTE
BÜYÜKŞEHİR TRAFİKTE

BÜYÜKŞEHİR TRAFİKTE

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi trafik düzen ve güvenliğini sağlamak adına trafik işaret ve levhaları konusunda da çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiriyor.

A+A-

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar halkımıza daha iyi hizmet verebilmek adına devam ediyor.

TRAFİK YÖNETİM MERKEZİ

Trafik Yönetim Merkezi, Ulaştırma Habercilik ve Denizcilik Bakanlığının Eylem Planı (2014-2016) ve Strateji Belgesi gereği Büyükşehir Belediyelerinin gerçekleştirmesi gereken iş ve işlemler içerisinde yer almaktadır. Trafik akışının sürekliliğinin sağlanması, yol ağı kapasitesinin etkin olarak kontrol edilmesi, trafiğin tek merkezden kontrolü için Trafik Yönetim Merkezi, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde kurulmuş olup hizmet vermektedir.

SİNYALİZASYON SİSTEMLERİ ÇALIŞIYOR

Trafik düzen ve güvenliğini sağlamak için Belediye sınırları içerisinde; 295 adet lamba, 75 adet grup, 40 adet flaşor, 17 adet sinyalizasyon direği, 10 adet kavsak kontrol cihazı, 2 adet 300 lü oklu led, 16 Adet Plastik Buton, sinyalizasyon alt yapısında 4365 metre kablo, 6346 metre koriger boru, 2185 metre kangal boru imalatı yapılmıştır. 129 adet sinyalizasyon tesisi bakım ve onarımı yapılmaktadır.

TRAFİK İŞARET LEVHASI VE YARDIMCI ELEMANLAR

Trafik düzen ve güvenliğini sağlamak adına Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde olmak üzere 6534 adet Trafik işaret levhası montajı yapılmıştır. 448 adet delinator, duba vs akseuarlar şehrimizin muhtelif yerlerinde kullanılmıştır.1500 adet trafik levhalandırması montajı bir ay içerisinde gerçekleşecektir.

YOL ÇİZGİ BOYASI ÇALIŞMASI

Trafik düzen ve güvenliğinin sağlanabilmesi için şehir içi yol çizgi (yatay işaret) boyasını uygulanmaktadır ve bu işlerin bakım-onarım hizmetleri yürütülmektedir.

Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde olmak üzere 163 bin metrekare yol çizgi boyası ve yaya geçidi işaretlemeleri yapıldı.

OTOBÜS DURAKLARI MONTAJI

Toplu Taşıma sistemindeki düzen ve konforunun sağlanması için şehrimizin muhtelif yerlerine 33 adet kapalı otobüs durağı yapılmıştır. 66 adet kapalı otobüs durağı montajı ise Ekim 2015 tarihine kadar bitirilerek halkımızın hizmetine sunulacaktır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.