1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ  TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 11.00’de toplandı.

A+A-

Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen feci kaza nedeniyle 3 günlük Ulusal Yas ilan edilmesinden dolayı Belediye Meclisi 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü toplanmış ancak 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 11.00’de toplanmasını gündeme alarak teklif edilmişti. Oybirliği ile kabul edilen teklife göre Büyükşehir Belediye Meclisi 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 11.00’de aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı.

Gündemin 1. Maddesinde açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesinde Meclis üyeleri 2014 Mali Yılı huzur hakkının görüşülmesi kabul edildi.

Gündemin 3.maddesinde Ilıca Mahallesindeki jeotermal hamam üzerinde bulunan işyerinin kiraya verilmesi teklifi 10 yıl olarak oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 4.maddesinde 2013 Mali Yılı Kesin Hesabı oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesinde Elbistan ilçesinde bulunan yaş sebze ve meyve halini işletme yetkisinin belediyesine devri oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. Maddesi Yeni Belediye Pasajında bulunan 53 adet işyerinin kiraya verilmesi ve kira süresinin belirlenmesi teklifi 10 yıl olarak kabul edildi.

Gündemin 7.maddesi Mezarlıkların işletilmesi ve defin hizmetlerinin yürütülmesi yetkisinin ilgili ilçe belediyelerine devri oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. maddesinde Sağlıklı Kentler Birliğine 2 asil 2 yedek üye seçilmesi teklifinde Üzeyir Kızılseki ve Osman Okumuş oybirliği ile seçildiler.

Gündemin 9.maddesinde Tarihi Kentler Birliğine 3 asil 2 yedek üye seçilmesinde Mehmet Fatih Güven, Necati Okay ve Baki Tezcan oybirliği ile seçildiler.

Gündemin 10.maddesinde  Mezbahaları işletme yetkisinin ilgili ilçe belediyelerine devri oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 11. maddesinde Hal Deresi ıslahı için alınan İller Bankası kredisine, Yargı kararlarına bağlı bedel artışı nedeniyle ilave kredi alınması için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 12. Maddesinde Ulaşım Dairesi Başkanlığı çalışma sınırlarının belirlenmesi teklifi Ulaşım Komisyonuna Havale edildi.

Gündemin 13. Maddesinde Dulkadiroğlu İlçe Belediyesinin Nikâh Kıyma Ücretinin görüşülmesi Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

Gündemin 14. maddesinde Belediyeler Çevre-Altyapı Temel Hizmetler Birliği üyeliğine 4 asil 2 yedek üye seçilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 15. Maddesinde Parkların büyükşehir ve büyükşehir ilçe belediyeleri arasındaki dağılımın belirlenmesi İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 16. Maddesinde Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanlığına, Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait hizmet binasının kuzey kısmında bulunan bölümden beş yıllığına yer tahsisi talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 17. Maddesinde Onikişubat İlçe Belediye Başkanlığına, Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait Akçakoyunlu Mahallesi 129 ada 30 numaralı parseldeki sosyal tesis binası ile Necip Fazıl Kültür Merkezinin üst katındaki idari odaların üç yıllığına tahsisi talebi plan ve bütçe komisyona havale edildi.

Gündemin 18. Maddesi Büyükşehir Belediyesi Numarataj işlemleri yetkisinin devredilip, devredilmeyeceğinin görüşülmesi teklifinde devredilmemesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 19.maddede İtfaiye Dairesi Başkanlığının hizmet alımı ihale süresi hakkındaki teklifi 16 aylık olarak oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 20. Maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının; Kırsal Terminal binasında bulunan 6 numaralı yazıhanenin kiraya verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 21. Maddede Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve şube müdürlüklerinin Hizmet Alımı İhale süresi 16 ay olarak kabul edildi.

Gündem dışı 22. Maddede İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Norm Kadro İhdas Cetvelleri hakkındaki teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 23. Maddede İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Büyükşehir Belediyesi Teşkilat Şeması hakkındaki teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 24. Maddede İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının; Özel Güvenlik Hizmet Alımı, Belediye Ana Hizmet Binası İç Dış ve Umumi WC Temizliği Hizmet Alımı ihale süresi 16 aylık olarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 25. Maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün; Hizmet Alımı ihale süresi hakkındaki teklifi 16 ay olarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 26. Maddede Özel Kalem Müdürlüğünün; Kahramanmaraş Belediyesinin ortağı olduğu Akbel Toprak Ürünleri temizlik Hizmetleri taşımacılık Matbaa Tanıtım Basın Yayın Ajans Organizasyon İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinde Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı tüzel kişiliğini temsil eden Mustafa Poyraz’ın azline, yerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’ un temsil etmesi hakkında karar alınması teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 27. Maddede Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve bağlı müdürlüklerin hizmet alımı ihalesi süresi hakkındaki teklifi 16 ay olarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 28. Maddede Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünün üst yapı tamirat bedeli hakkındaki teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı gelen 29. Maddede Özel Kalem Müdürlüğünün; Avrupa Bölgeler Meclisindeki 4 adet komiteye Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini temsilen 4 asil,4 yedek üye seçilmesi hakkındaki teklifinde Fatih Mehmet Erkoç, Hanefi Mahçiçek, Necati Okay ve Baki Tezcan oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 30. Maddede Ulaşım Dairesi Başkanlığının; hizmet alımı ihalelerinin süresi hakkındaki teklifi 16 ay olarak kabul edildi.

Gündem dışı gelen 31. Maddede Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının; Kurum teşkilat şemasında yapılan değişiklik nedeniyle Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36 ncı maddesi gereği yapılacak ödenek aktarımları teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündem dışı gelen 32. maddede Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün; Büyükşehir Belediyesi ile hisseli olan parsele satış kararı alınması hakkındaki teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Daha sonra Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, meclisi kapatmayacaklarını ve oturuma ara vereceklerini ifade ederek Meclisi öğleden sonra saat 14.00’tt tekrar topladı.

Tekrar toplanan mecliste sabahki oturumda komisyonlara havale edilen teklifler görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantılarına katılamayan üyelerin izinli sayılmasının kabul edilmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bir sonraki meclis toplantısının 11 Haziran 2014 Çarşamba günü saat 14.00’te yapılacağını ifade ederek meclis toplantısını sona erdirdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.