1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BÜRO MEMUR-SEN’DEN KGC’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BÜRO MEMUR-SEN’DEN KGC’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

BÜRO MEMUR-SEN’DEN KGC’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Memur-Sen’e bağlı Büro Memur-Sen Kahramanmaraş Şubesi Yönetim Kurulu, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Derneği’ne bir nezaket ziyaretinde bulunarak ‘hayırlı olsun’ dedi.

A+A-
    Geçen günlerde olağan genel kurulunu yaparak yeni yönetimini oluşturan Büro Memur-Sen Kahramanmaraş Şubesi, Kahramanmaraş’ta yeni kurulan KGC’ye bir ziyarette bulundu. Şube başkanı Halil Küçükdevlet, mali sekreter Malik Yılmaz, şube sekreteri Ramazan Elma, teşkilatlanma sekreteri Ahmet Hekimoğlu ve basın yayın sekreteri Müslüm Türk’ten oluşan Büro Memur-Sen Şube Yönetimi, yaptığı ziyarette yeni kurulan cemiyete hayırlı olsun dileğinde bulunurken, sendikal faaliyetlerin elde edilmesinde basının önemine değinildi.

Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, burada yaptığı açıklamada, Büro Memur-Sen’in 2013 yılında 50 bin üye sayısıyla genel yetkili sendika olma başarısını elde ettiğini belirterek, gelecek ay hükümetle toplu sözleşme masasına oturacağını söyledi. Küçükdevlet, elde ettikleri kazanımlarla ve teşkilatın özverili çalışmalarıyla geçen yıl genel yetkili sendika olduklarını ve bu yıl da bu yetkiyi tazelediklerine dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Hizmet iş kolumuzda 10’u bakanlık olmak üzere toplam 45 kurum var. Her bir kurum için ayrı birer sendika gibi çalışıyoruz. Hizmet kolumuzdaki tüm kurumların sorunlarını çözmek için aralıksız mücadele veriyoruz. Şimdiye kadar bir çok kazanıma imza attık. Önümüzdeki ay ilk defa yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasına oturacağız. Toplu sözleşme masasına hazırız. Tüm sorunları masaya taşıyacağız ve masadan kazanımlarla kalkacağız. Bilinmelidir ki, Büro Memur-Sen varsa kazanımda vardır, hizmet te vardır.”

Büro Memur-Sen’in toplu sözleşme masasında hükümetten bulunacağı talepleri de anlatan Şube Başkan Halil Küçükdevlet, “666 sayılı KHK ve Bütçe Kanunu hükümleriyle çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ödenmekte olan fazla mesai ücretlerinin ödenmesine son verilmiştir. Bu düzenleme özellikle Adalet, Maliye, İçişleri Bakanlıkları ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde görev yapan kamu görevlilerinin aylık eline geçen ücretlerinde 300 ile 550 TL arasında kayıp yaşanmasına neden olmuştur. Fazla mesai ücretlerine ilişkin mağduriyeti devam eden kamu görevlilerine yönelik olarak söz konusu KHK’dan önceki durumun yeniden ihdasına imkan veren bir düzenleme yapılması uygun olacaktır” diyerek, şunları söyledi:

BÜRO MEMUR-SEN NE İSTİYOR?

“Emekli maaşlarının hesaplanmasında ek ödeme, zam ve tazminatlar da dikkate alınmalı, maaştaki tüm gelir kalemlerinden emekli sandığı primi kesilmeli ve fazladan kesilen bu tutarlar devlet bütçesinden karşılanması ve 666 sayılı KHK kaynaklı mağduriyetin giderilmesi ve ücretlerde özellikle ek ödemede adaletin sağlanması, Aile yardımından emeklilerin de yararlandırılması, 4/C’lilerin özlük, mali ve sosyal haklarında iyileştirme yapılarak kadrola geçirilmesi ile filet gerçekleştirilen kıyık kıyafet özgürlüğünün hukuken de temini için darbe ürünü antidemokratik Kılık-Kıyafet Yönetmeliğinin kaldırılmasını masaya taşıyacağız.

Ayrıca, demokrasi için siyaset ve emek için grev yasağının kaldırılması, kamu görevlilerinin üzerindeki ağır vergi yükünün hafifletilmesi amacıyla oranların düşürülmesi ve gelir vergisi matrahlarının arttırılması, emekli ikramiyesinin ödenmesindeki 30 yıllık süre sınırının kaldırılması, SGK’da görev yapan icra memurları ve işveren servisi çalışanları gibi nitelikli birimlerde çalışan kurum personeline uzmanlık kadrolarının verilmesi ile 666 sayılı KHK ile kaldırılan ikramiyelerin yeniden ödenmesi konularını da toplu sözleşme masasına getireceğiz” dedi.

Küçükdevlet, sendikal sorunların gündeme taşınmasına basının önemli olduğunu bildiklerini de dile getirerek, yeni kurulan cemiyetin toplumun her katmanının sorunlarına daha da duyarlı eğilmesinin beklendiğini söyledi.

KGC BAŞKANI SAYIN NE DEDİ?

Büro Memur-Sen’in KGC’ye yaptığı ziyarette başkan Kemal Sayın, genel sekreter Akif Arslan, mali sekreter Bekir Doğan ile yönetim kurulu üyeleri Devrim Başer ve Kürşad Kerem Akçakale de hazır bulundu.

KGC Başkanı Kemal Sayın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Biz cemiyet olarak toplumun her kesimine eşit mesafede yer alıyoruz. Sendikalarımız için de yanı mesafeyi koruyoruz. Çünkü biz basın olarak tarafsız olmak durumundayız. Sizlerin sesini, sorunlarını dile getirirken duygusal davranmıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerek kamuda çalışanların ve gerekse özelde çalışanların özlük haklarında yaşanan kayıpları dile getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Sayın, KGC’nin henüz 7 aylık bir oluşum olduğuna da dikkat çekerek zaman içerisinde Kahramanmaraş’ın sorunlarının çözümünde öncü olmayı hedeflediklerini de dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.