1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. BELEDİYE MECLİSİ 5 HAZİRAN’DA TOPLANIYOR
BELEDİYE MECLİSİ 5 HAZİRAN’DA TOPLANIYOR

BELEDİYE MECLİSİ 5 HAZİRAN’DA TOPLANIYOR

Kahramanmaraş Belediyesi Meclis Toplantısı 5 Haziran 2013 Çarşamba günü saat 09.00’da toplanacak.

A+A-

Belediye Meclis Salonu’nda toplanacak olan Belediye Meclisi aşağıdaki gündem maddelerini görüşecek: “ 1-Açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesi.

2-Kahramanmaraş E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun 2013 yılı götürü atık su alt limitinin azaltılması teklifi.

3-Eğitim Alanı tanımlı Ferhuş Mahallesi 1009 Ada 1 parseldeki belediye hissesi kullanım hakkının devri teklifi.

4-Mezarlıklar Müdürlüğüne Devlet Malzeme Ofisinden 2 adet tam donanımlı cenaze nakil aracı alınması teklifi.

5-Mezarlıklar Müdürlüğüne 2 adet cenaze nakil aracı alımında kullanılmak üzere İller Bankasından 200.000,00 - (İki yüz bin) TL kredi alınması için, Belediye Başkam Mustafa POYRAZ'a yetki verilmesi teklifi.

6-Belediye mücavir alanında Çöp Toplama, Çöp Taşıma ve Çevre Temizliği Hizmet Alım İşinin; 01.09.2013 - 31.08.2014 tarihleri arasında yıllara sari olarak 12 ay ihale edilmesi teklifi.

7-Hizmet amaçlı çalıştırılması istenen, Konteyner Dezenfekte ve Basınçlı Yol Yıkama aracı, Vakumlu Yol Süpürme araçları ve Damperli Kamyonun saatlik ücretlerinin KDV dahil belirlenmesi teklifi:

8-Piazza Alışveriş merkezi içerisindeki işyerlerinin tamamı için 01/05/2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere KDV hariç aylık yaklaşık (~) 2.250,00 TL ücretin alınması; birden çok su aboneliği bulunan işyeri ve meskenlerin çoklu aboneliklerinin yerinde tespiti ile tek abonelik üzerinden evsel katı atık ücretinin alınması ve bunların geçmişe yönelik ödenen evsel katı atık ücretinin de tenkis edilmesi için müdürlüğün yetkilendirilmesi teklifi.

9-Genç Osman Mahallesi ile Erkenez Mahallesi ortak sınırında bulunan ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarından ayrılıp doğu'ya doğru giden yola isim verilmesi teklifi. 

10-Beton Parke Taşı, Bordur ve Yağmur Oluğu ile Döşeme Yapılması İşi ihalesi ödemelerinin İller Bankasından 3.000.000,00 TL kredi kullanarak yapılması ve Belediye Başkam Mustafa POYRAZ' a kredi kullanımı için yetki verilmesi teklifi.

11-Tam zamanlı sözleşmeli olarak çalıştırılacak olan Mühendis'e, Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün 2013 yılı için belirlediği taban ücretin ödenmesi teklifi.

12-Üzerinde Ticaret Meslek Lisesi bulunan Gazipaşa Mahallesi 978 ada 78 parseldeki 34.35 m2 lik belediye hissesinin devri teklifi.

13-Eğitim Alanı tanımlı Karamanlı Mahallesi 6675 Ada 6 parseldeki 447.97 m2' lik belediye hissesinin devri teklifi.

14-Alaiddin TEKİŞ'e satışı yapılan ama tapusu verilemeyen Hayrullah Mahallesi 5098 ada 20 parsel yerine, parselin kuzeyinde bulunan 5100 ada 13 parseldeki 40.00 m2' lik arsanın devri teklifi.

15-İzin  alınmadan kesilen belediyeye ait ağaçlara alınacak ücretin belirlenmesi teklifi.

16-İşletme ve İştirakler Müdürlüğünden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne devredilen ve yeni kurulan kafeteryalar, lokantalar, büfeler gibi yerlerde satışı yapılacak ürünlerin fiyatlarının güncellenmesi için encümene yetki verilmesi teklifi.

17-Belediye mülkiyeti olan 4 adet arsa ile hissedar olduğu 9 adet arsadaki hisselerine satış kararı ve satış işlemleri için encümene yetki verilmesi teklifi.

18- Belediye Otomasyon Sistemi ve Hizmetleri Alım İşinde kullanılmak üzere İller Bankasından 1.600.000 (Bir milyon altı yüz bin) kredi kullanımı için Belediye Başkanı Mustafa POYRAZ'a yetki verilmesi teklifi.

19-Kuran kursu olarak kullanılmak üzere 3 yıllığına Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edilen ve süresi dolan Doğukent Taziye Evindeki 4 ve 5 nolu bağımsız bölümlerin Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu olarak bedelsiz 10 yıllığına veya süresiz Diyanet İşleri Başkanlığı adına tahsisi teklifi.

20-İmar                Planında Dini Tesis (Cami) tanımlı belediye mülkiyeti Hayrullah Mahallesi 3309 ada 1 numaralı parselin cami yapılmak üzere bedelsiz olarak Diyanet İşleri Başkanlığı adına İl Müftülüğüne tahsisi teklifi.

21-Aksu Mahallesi ve Hacı Mustafa Köyünün idari sınırlarının yeniden düzenlenmesi teklifi.

22-Hacı Mustafa Köyü sınırları içerisinde 119,6288 hektarlık alanın imara açılması için Kamu Yararı kararı alınması teklifi.

23-İmar planı tadilatları teklifi.

24-Dilek ve temenniler.

25- Bir sonraki meclis toplantı tarihinin belirlenmesi ve kapanış.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.