1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bayramın zehir edildiği o ilçedeki polisler FETÖ'cü çıktı!
Bayramın zehir edildiği o ilçedeki polisler FETÖ'cü çıktı!

Bayramın zehir edildiği o ilçedeki polisler FETÖ'cü çıktı!

Bayramın zehir edildiği o ilçedeki polisler FETÖ'cü çıktı!

A+A-

Sinop'un Durağan ilçesinde Kurban bayramın arefesinde başlayan ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylardaki FETÖ şüphesini güçlendiren bir gelişme yaşandı. FETÖ soruşturması kapsamında 1’i bayan komiser olmak üzere Durağan'daki toplam 10 polis memuru açığa alındı.

Edinilen bilgiye göre; açığa alınan polis memurları hakkında adli soruşturmalar başlatıldı. Soruşturma sonucu Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı olduğu belirlenen polis memurları meslekten ihraç edilecekler.

Bilindiği üzere; Emniyet Genel Müdürlüğü, FETÖ/PYD soruşturmasında 2523’i amir olmak üzere 12 bin 801 polisi açığa aldı. Bu arada İçişleri Bakanlığı’nda da 37 personel görevden uzaklaştırıldı.

KURBAN BAYRAMI'NDAKİ OLAYLARDA FETÖ ŞÜPHESİ

Sinop'un Durağan ilçesi, geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda kent merkezinde çıkan olaylarla hatırlanıyor... İlçede iki grup arasında çıkan kavganın büyümesi ve etnik çatışmaya dönüştürülmek istenmesi büyük bir provokasyon olarak değerlendirilmişti. Bu provokasyona ve kaos ortamına zemin hazırlanmasında FETÖ'cü polislerin ve FETÖ'den beslenen kimi çıkar odaklarının birlikte hareket ettiği iddia edilmişti. İlçede görev yapan 10 polisin açığa alınması ise, olaylardaki FETÖ parmağının delili olarak görülüyor. Yine, olaylar esnasında polis kamerasının kasıtlı olarak kayıt yapmadığı ve çekim yapmakla görevli polisin de FETÖ'den açığa alındığı gelen bilgiler arasında.

ETNİK ÇATIŞMA HEDEFLENDİ!

Kamuoyunda yer bulan kanaate göre ise; Durağan ilçesi FETÖ tarafından iç savaş için özel olarak seçildi ve buradan, bölgeye yayılacak bir kaosun fitili ateşlenmek istendi. İlçedeki serseri/anarşist gruplar FETÖ'cü polisler tarafından bilinçli olarak başıboş bırakıldı ve onlar üzerinden etnik çatışma hedeflendi. Ancak devletin müdahalesi ve sağduyu sahibi vatandaşların desteği ile bu oyun bozuldu. Akit Medya Grubu ile bazı yerel haber portallarının duyarlı yayınları da olayların daha da büyümesini engelledi ve kaos planlarını alt üst etti. 

YEREL KAYNAKLARA 'HEDEF SAPTIRMA GÖREVİ' VERİLDİ

Öte yandan; provokatif ve kışkırtıcı yayınlarıyla bilinen bazı yerel haber siteleri ile ODA TV tetikçiliğini yerelde sürdürme görevi verilen 'kullanıma açık' bazı sözde gazeteciler de bayramda yaşanan olayların alevlenmesinde aktif rol aldılar. Hadise apaçık bir FETÖ provokasyonu iken hedef saptırıcı yayınlarla insanların zihinlerin bulandıran ve kitleleri tahrik eden bu mihraklar, olayın sıcaklığı esnasında bir taraftan Kaymakam Turan Soğukoluk ve Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan'a alakasız bir şekilde 'FETÖ'cü' yaftası yapıştırırken diğer taraftan da ilçedeki münferit olayın taraflarını kızıştırıp kaosun büyümesine sebebiyet verecek yalan/yanlış bilgilerin sosyal medya kanallarından akışını sağladılar.

PROVOKATÖRLER DEVREDE!

Henüz olayın başladığı dakikalarda, birileri "4 ölü 50 yaralı var" gibi yalan/yanlış bilgilerle kavganın bir tarafını tahrik ederken; PKK terör örgtüne ilçeden bilgi akışı sağlayan başka provokatör/ajanlar da ilçede bulunan Kürt vatandaşların can güvenliğinin tehlikede olduğu ve kendilerine yaşama hakkı verilmediği yalanıyla kaganın diğer tarafındakileri hassas noktalarından vurmaya çalıştı. 

Olay olduğu gün ODA TV'de 'yayınlatılan' bir başka haberle, Gebze Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Irmak'a atılan 'FETÖ'cü' iftirası üzerinden 'hedef saptırılması' ise, kaos simsarlarının 'algı operasyonu' olarak değerlendirildi.

ADLİ VE İDARİ MAKAMLAR GÖREVE

FETÖ'cü polislerin açığa alınmasının ardından, ilçedeki olayların derinlemesine araştırılması için çalışma yürütülmesi bekleniyor. Savcılık ve adli makamların konuyu takip etmesinin yanında, Sinop Valisi Hasan İpek'in de özel olarak Durağan olaylarını takip ettiği ve yapılması planlanan operasyonların ayrıntılarını üst makamlara ilettiği belirtiliyor. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.