1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BAŞKAN ERKOÇ: “HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN HERŞEYDEN ÖNEMLİDİR”
BAŞKAN ERKOÇ: “HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN HERŞEYDEN ÖNEMLİDİR”

BAŞKAN ERKOÇ: “HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN HERŞEYDEN ÖNEMLİDİR”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç bugün akşam Çamlıca Lokantası’nda basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

A+A-

    Başkan Erkoç iftar yemeği sonrası yaptığı açıklamada vatandaşlarımıza sağduyu çağrısında bulunarak; “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği bizim için her şeyden önemlidir” dedi. Halkımızın provokasyonlara karşı sağduyulu olmasını istedi.

Bundan tam üç yıl önce Suriye’de Esad yönetimi insanlar üzerine bombalar yağdırıp, çocuk, kadın yaşlı demeyip Suriye halkını yok etmek pahasına 2. Dünya savaşından bu yana görülmemiş bir zulmü başlatmış, ve bunun neticesinde de mazlum Suriye Halkı Türkiye başta olmak üzere Lübnan, Ürdün, İran gibi ülkelere sığınmışlardır.

Bu bağlamda devletimiz ilimizin de içerisinde bulunduğu sınıra yakın illerimizden Hatay, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin gibi ilerimizde çadırkentler oluşturmuştur.

Kahramanmaraş’a 16 bin kapasiteli çadırkent yapılmış ve Suriyeliler yerleştirilmişlerdir. Suriye’deki katliamın devam etmesi ile beraber birçok mazlum sivil Türkiye’ye sığınmaya devam etmiş ve bu süreçte de Kahramanmaraş’ımızın iyi yürekli kadirşinas ve kahraman insanları muhacirlere kucak açarak onlara evlerini açmış, çocuklarının battaniyelerini yorganlarını ekmeklerini onlarla paylaşmışlardır. Onlara Ensar olmanın mutluluğunu yaşamışlar ve dünyaya insanlık örneği vermişlerdir.

Yüzyıl öncesine kadar 600 yıl boyunca ayyıldızlı bayrağımızın altında yaşayan kadim medeniyetimizin bir parçası olan bu insanlara bu yaklaşımıyla İslam kardeşliğinin en iyi örneğini vermişlerdir.

Ülkemizde bulunan Suriyeliler içinde art niyetli insanlar da olabiliyor. Bunlara karşı da devletimiz, valiliğimiz, güvenlik güçlerimiz ve belediyemiz olmak üzere Kahramanmaraş’ın huzurunu bozacak en ufak olaylara müsamaha gösterilmeyerek yanlış davranış içerisinde toplumun huzurunu bozacak en küçük bir olaya izin verilmeyecektir.

Kahramanmaraşlıların huzur ve mutluluğu bizim için her şeyden önemlidir. Huzurumuzu bozmak isteyen kim olursa olsun, ister bu muhacirlerin içerisine karışmış art niyetli kişiler olsun, isterse ülkemizdeki provakatörler olsun bunlara asla müsamaha gösterilmeyecektir.

Kahramanmaraşımızın asil insanlarından bu tür provokatif eylem içerisinde olan insanlara prim vermemeleri ve gerekli sağduyuyu göstermelerini bekliyoruz.

Vatandaşlarımızın en ufak bir rahatsızlıklarında belediyemiz zabıta birimini ve güvenlik güçlerini aramalarını rica ediyoruz.

Kahraman şehrimizin yiğit insanlarının dünyadaki tüm mazlumlara dua ederek, onlara sahip çıkarak dünyaya insanlık dersi vermeye devam edeceklerine inanıyoruz.

Türkiye’de 30 Mart öncesi denenen  provakatif eylemler yine  önümüzdeki günlerde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bir takım provakatif eylemlerle kaos ortamı oluşturulmak istenmektedir. Daha önce denenen bu tür provakatif eylemler başarılı olmamıştır bundan sonrada hemşehrilerimizin sağduyulu davranarak bu tür provakatif eylemlere prim vermeyeceğinin bilinmesini isterim.

Kahramanmaraş Halkı her zaman sağduyulu davranmasını bilmiştir. Bundan sonrada sağduyu şehrimizde hakim olacaktır“ diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.