1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: “CHP’Lİ MHP’Lİ KARDEŞLERİM İSTİKLAL MARŞI’NI BİLMEKTEN ACİZ BU MONŞERE OY VERMEYECEK”
BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: “CHP’Lİ MHP’Lİ KARDEŞLERİM İSTİKLAL MARŞI’NI BİLMEKTEN ACİZ BU MONŞERE OY VERMEYECEK”

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: “CHP’Lİ MHP’Lİ KARDEŞLERİM İSTİKLAL MARŞI’NI BİLMEKTEN ACİZ BU MONŞERE OY VERMEYECEK”

“CHP'NİN ARKASINA TAKILARAK PENSİLVANYA'NIN DİZİNİN DİBİNE OTURARAK SABAH AKŞAM HAKARET EDEREK MİLLİYETÇİLİK OLMAZ. İSTİKLAL MARŞIYLA ÇANAKKALE ŞİİRİNİ AYIRAMAYAN ADAMIN ARKASINA TAKILMAKLA MİLLİYETÇİLİK OLMAZ"

A+A-
    Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "CHP ve MHP, tabanına gideceksiniz tıpış tıpış bu adaya oy vereceksiniz dediler ama inanıyorum ki CHP'li MHP'li kardeşlerim bu ithal adaya İstiklal Marşı'nı bilmekten tanımaktan aciz bu monşere oy vermeyecek" dedi. 
Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş Müftülük Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka seslendi. Başbakan Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun siyasetin inceliklerini kavrayamadığını fazla vakti de olmadığını söyleyerek, "Bu arada bizim AK Partili gençler, değişik illerden bu profesör beyefendiye İstiklal Marşı ve Sefahat gönderiyorlar. Dün de Kahramanmaraş'taki gençler göndermişler. Olur ya, bakarsınız okuyuverir. 10 Ağustos'tan sonra okumaya çok zamanı olacak. Ey Kahramanmaraş, bu ortak aday benim CHP'ye gönül vermiş kardeşlerime hiç yakışıyor mu? Bu ortak aday benim MHP'ye gönül vermiş kardeşlerime hiç yakışıyor mu? Bahçeli senin işin çok zor. Çok yanlış yola girdin ama şimdi artık ne o yoldan çıkabiliyorsun ne de girdiğin yolu birilerine izah edebiliyorsun. Ey Bahçeli İstiklal Marşı'nı bile bilmeyen bu adayı sen MHP'li kardeşlerime nasıl yutturacaksın? Gözü dönmüş şekilde arka arkaya sıraladığı hakaretler bu çirkinliği beceriksizliği saklamaz. Bahçeli bunun hesabını bu dünyada da vereceksin öbür dünyada da. Ama, ben senin düştüğün seviyeye düşmem. Sana aslında Kahramanmaraş'ın evladı Necip Fazıl'ın ağzıyla cevabım var ama onu da vermem. Üstadı tanıyanlar çok iyi bilir. CHP'ye de MHP'ye de bu adayı adeta zorlattılar. CHP ve MHP, tabanına gideceksiniz tıpış tıpış bu adaya oy vereceksiniz dediler ama inanıyorum ki CHP'li MHP'li kardeşlerim bu ithal adaya İstiklal Marşı'nı bilmekten tanımaktan aciz bu monşere oy vermeyecek. İnanıyorum ki Kahramanmaraş'ta bu dayatma adaya oy çıkmayacak. Öyle mi? Ablalar öyle mi? Ama bakın fazla zamanımız yok, çok çalışacağız. Ablalar kapı kapı dolaşmaya evet mi? Abiler evet mi? Durmak yok" diye konuştu.

"MİLLİYETÇİLİK ÜLKEYİ BÜYÜTMEKLE OLUR"
Türkiye'yi uçurumun kenarından alıp bir dünya ülkesi yaptıklarını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:
"Şimdi bakın. Milliyetçilik istismarı yapanlara buradan sadece bir alanda yaptıklarımızı özet olarak aktaracağım. Kimin gerçek milliyetçi kimin de bu işin istismarını yaptığına siz karar vereceksiniz. 2003 yılında Türkiye, Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçlarını yüzde 75 oranında dışarıdan karşılıyordu. Şu anda yüzde 45'e kadar düşürdük. Bakın kaçtan kaça. Daha da düşüreceğiz. Yüzde 5'lere kadar çekeceğiz. 12 yıl önce, Türkiye savunma ve havacılıkta 248 milyon dolar ihracat yapıyordu. Şu rakama dikkat, şimdi 1 milyar 262 milyon dolar ihracat yapıyoruz. Kendi tankımızı, Altay tankını imal ettik. Kendi İnsansız Hava Aracımızı Anka uçaklarını imal etmeye başladık. Kendi savaş gemilerimizi imal etmeye başladık. İkisini uluslararası denizlere gönderdik. Yeni gemiler ve denizaltılar yolda, yapıyoruz. Kendi piyade tüfeğimizi, uydularımızı imal etmeye başladık. Füzelerimizi, roketlerimizi üretir konuma geldik. 10 Haziran'da yaptığımız törenle kendi mühendis ve teknisyenlerimizin imal ettiği Atak helikopterlerini Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim ettik. Kardeşlerim savunma sanayiinde neredeyse tamamen dışa bağlı bir Türkiye vardı şuanda dünyada iddia sahibi bir Türkiye var. Dünyanın gözü şuan Türkiye'de. Birçok ülke ürettiğimiz silahları araçları satın almak için sıraya giriyor. Uçaklarımızı modernizasyon için yurtdışına gönderiyordu. Şimdi dışarıdan artık bize geliyorlar. 2023'e kadar inşallah kendi jet eğitimizi yapacağız. İstihbarat uydumuzu uzaya göndereceğiz. Kendi çıkarma gemimizi inşa edeceğiz, muharip uçak orta sınıf helikopterlerimizi firkateynlerimizi kendimiz üreteceğiz. Milliyetçilik işte budur. Ülkeyi büyütmekle olur. 230 milyar dolar milli gelirle aldık 820 milyar dolar milli gelire ulaştık. Bu MHP, IMF'ye 23,5 milyar dolar borçla bize devretti. Bitti. Merkez Bank döviz rezervi 27,5 milyar doları şimdi 135 milyar dolara ulaştı. Kim milliyetçi ? Kim ülkesini seviyor? Kardeşlerim, CHP'nin arkasına takılarak Pensilvanya'nın dizinin dibine oturarak sabah akşam hakaret ederek milliyetçilik olmaz. İstiklal Marşıyla Çanakkale şiirini ayıramayan adamın arkasına takılmakla milliyetçilik olmaz."

"GEREKSİZ TARTIŞMALARI GERİDE BIRAKACAĞIZ"
10 Ağustos'ta eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapılacağını söyleyen Erdoğan, "10 Ağustos'ta İnşallah eski Türkiye'ye çetelere vesayete kapıları tamamen kapatacak yeni Türkiye'nin büyük Türkiye'nin kapılarını ardına kadar açacaksınız. 10 Ağustos'ta Türkiye'nin yıldızını sizler parlatacaksınız. Şimdi soruyorum, eski Türkiye mi yeni Türkiye mi? Cumhurbaşkanını ilk defa sizler seçecek, devlet ve milleti sizler kucaklaştıracaksınız. İnşallah 77 milyon bir olacak. Diri olacak, kardeş olacak, hep birlikte Türkiye olacak. Bizde ayrım yok. Türkiye Kürdüyle Lazıyla Çerkeziyle Boşnağıyla Arnavutu Gürcüsü Arabıyla tek millet, tek bayrak. Tek vatan, tek devlet. İnşallah bu birlikteliğimizi işte birilerini kıskandırıyor. Bütün o gereksiz tartışmaları Türkiye'ye zaman kaybettiren enerjisini heba eden o gereksiz tartışmaları geride bırakacağız. Sorunları daha güçlü daha hızlı çözerek hep birlikte yeni Türkiye'ye inşa edeceğiz" dedi.

“HİÇBİR HİZMET YARIM KALMAYACAK”
Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmesi halinde Kahramanmaraş'taki tüm yatırımların takipçisi olacağının altını çizen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hiçbir hizmet yarım kalmayacak. Hiçbir yatırım, proje ve eser atıl kalmayacak. Eğer seçilirsem başlamış tüm proje ve yatırımlar takibimde olacak. Bizim hizmet sevdamız asla bitmeyecek. Size sevdalıyız be biz. Biz size aşığız aşık. Bizi dertliyiz dertli. Bizim derdimiz var, bu millete hizmet. Ferhat'la Şirin gibi. Bu sevda inşallah cumhurbaşkanlığı döneminde de devam edecek. Dev projelerle devam edecek. İnşallah Türkiye'yi münhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağız. 10 Ağustos herhangi bir tarih, sıradan bir tarih değil. Nasıl ki 3 Kasım 2002 tarihi itibariyle Türkiye'nin makus tarihini değiştirdiyse nasıl ki o tarihten itibaren Türkiye şahlandıysa, emin olun 10 Ağustos'tan sonra da Türkiye'de yeni bir dönem başlayacak. Hiç endişeniz olmasın. 10 Ağustos'ta Türkiye'de bir ilk yaşanacak. Sandıklarda tarih yazılacak. Onun için ricam var sizlerden. Sandıklara muhakkak gidin. Gitmeyenleri alın götürün. Muhakkak. Kardeşlerim, yarın çocuklarınıza, torunlarınıza bunu anlatacaksınız. 'Milletin Cumhurbaşkanını seçtiği o seçimlerde ben oy kullandım' diyeceksiniz. 'Tarih yazdık' diyeceksiniz. 'Halkın oylarıyla belirlenen ilk cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullandım' diyeceksiniz. Vesayete statükoya son verdik diyeceksiniz.”
Gümrük kapılarında oy kullanma sürecinin başladığını söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında şu görüşlere yer verdi:
“Türkiye'ye tatile gelen kardeşlerimden en yakın gümrük kapısında oy kullanmalarını rica ediyorum. Bu arada, yaptığımız düzenlemeyle yurtdışında da ilk kez kardeşlerimiz oylarını kullanacak. Bu ilk tecrübede bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor ama vatandaşlarımız o sıkıntıları da inşallah aşarak oylarını kullanacaklar. Rica ediyorum 10 Ağustos seçimleri ülkemiz için demokrasi için hayırlara vesile olsun.”
Başbakan Erdoğan, mitingine katılanlardan, Filistin, Gazze, Suriye, Irak, Mısır mazlumları, şehitleri ve geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Adanalı sanatçı Murat Göğebakan için dua isteyerek konuşmasını tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.