1. HABERLER

  2. BALCIOĞLU: ŞARTLAR OLUŞTU MU SANAYİCİ YATIRIM YAPAR
BALCIOĞLU:  ŞARTLAR OLUŞTU MU  SANAYİCİ YATIRIM YAPAR

BALCIOĞLU: ŞARTLAR OLUŞTU MU SANAYİCİ YATIRIM YAPAR

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu, merkezde yatırım için yer olmadığını ifade ederek, gerekli şartlar oluştuğu taktirde sanayicilerin yatırım için Elbistan’a geleceklerini söyledi.

A+A-

         Elbistan Meslek Yüksek Okulu’nun (EMYO) düzenlediği sanayi sohbetlerine konuşmacı olarak davet edilen, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Meclis Başkanı ve Çabasan Tekstil Boya Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu, Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman’ı ziyaret etti.
EMYO Müdürü Doç. Dr. Hanifi Binici’nin de yer aldığı ziyarette Balcıoğlu ve Maytalman, sanayi-üniversite işbirliği üzerine bir süre sohbet ettiler.
Balcıoğlu, Elbistan’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hocamın daveti üzerine geldiğim Elbistan’da, okuldaki program öncesinde, Kahramanmaraş’tan bir istekleri ya da bizim sanayici olarak, oda olarak yapabileceklerimiz bir şeyler var mı diye sormak üzere Sayın Kaymakamımızı ziyaret ettik” dedi.
Elbistan Organize Sanayi Bölgesi’nin kısa bir zaman sonra yatırıma hazır hale geleceğinin hatırlatıldığı Balcıoğlu, sanayicinin yatırım yapmak için en uygun alanı aradığını belirterek, şartların oluşması halinde hem Kahramanmaraş’tan hem de başka illerden yatırımcıların Elbistan’a geleceklerini vurguladı. Balcıoğlu, “Kahramanmaraş’ta şuan ciddi bir yer sorunu var. Çünkü sanayici her ne kadar kabaca baktığınızda duyarsız insanlar gibi görünse de, aslında duyarlı insanlardır. Çevresine, insanlara her şeye duyarlıdır. Her yere zaten sanayi yapmak, fabrika kurmak istemiyorlar. Bazen yer yokluğu ve zamanın dününü bugün yaşayamayacakları için de bugünün kaçmasına fırsat vermemek için bazı şeyleri yapıyorlar. Kahramanmaraş’ta yatırım yapmak için yer yok. Tabi yatırımcının bazı şeylerinin acaba olmaması lazım. Çünkü yatırımcıyı çok dikkatli irdelediğinizde belli bir yaşta yatırımcı oluyorlar. O yatırımcının o yaşa kadar bütün kazandıkları, biriktirdikleri, tasarruf ettirdikleri, hatta kredi kullanıp borçlanarak geleceğini de ipotek altına aldığı bir yapıyı acabalarla kurması mümkün olamaz. Onun için bazı şeylerin, şartların, standartların olması lazım. O standartlar burada oluştuğu sürece, yolun doğru olması, elektriğin doğru geliyor olması ve burada belirli bir kesim orada çalıştıracak eleman buluyor, hatta bu elemanları da hocamlar sayesinde burada doğru eğitilmiş insanlar olmasını isterler. Sanayici gittiği yere hep bolluk, bereket götürmüştür. Yalnızca çalışan insanlar değil, onlarla birlikte herkes oradan nasibini almıştır. Bu, insanların kainatta bir rızık arayışıdır. Buna sebep olanlar, sanayiciler şartlar müsait olduğunda, Kahramanmaraş’tan insanlar mutlaka buraya gelip yatırım yapacaklardır, siz istemeseniz bile” dedi.
Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman ise, “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanımız, hocamızın davetlisi olarak bugün ilçemize teşrif ettiler. Sağ olsun bizi de ziyaret ettiler. Ben nezaketinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Türkiye’de konuşuyoruz; sanayi iş dünyası işbirliği, sanayi yaşam dünyası, üniversite işbirliği diye. Bugün burada bunun küçük bir örneği sergilenmiş olacak” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.