1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BAĞLARBAŞI İMAM HATİP’TE 7 DEN 77 YE KUR’AN EĞİTİMİ
BAĞLARBAŞI İMAM HATİP’TE 7 DEN 77 YE KUR’AN EĞİTİMİ

BAĞLARBAŞI İMAM HATİP’TE 7 DEN 77 YE KUR’AN EĞİTİMİ

KAMİMDER Başkanı Doğru: "Anneler, geleceğimizin teminatı çocuklarını alıp Kur'an öğreniyorlar"

A+A-

    Eğitim öğretim döneminin son bulmasıyla birlikte yaz tatillerini boşa geçirmek istemeyen öğrenciler için Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğüne İmam hatip okulları “7 den 77 ye Kuran Öğreniyorum” adıyla yaz Kur’an Kursları’nın startını Bağlarbaşı İmam hatip okulundan verdi.

Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneğince (KAMİMDER)  hazırlanan "Analı kızlı 7'den 77'ye herkes Kur'an öğrenmeye" projesi 2014 Yaz Kuran kursuyla tekrar hayata geçirildi. Kursa katılan anneler kızlarıyla bu yı da Kur'an-ı Kerim öğrenmenin heyecanını yaşıyorlar. Okul bahçesinde yapılan törende açılış Kuran tilavetini Ahmet çalışkan yaptı.

 İl Müftüsü Muhammet Gevher İmam hatip okullarından gelen istediği en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirtti. Elimizi taşın altına değil, başımızı koymaya hazır olduklarının altını çizdi. Müftü Gevher, “Hedefimiz Kur’anı alelade öğrenmek değil, usulüne uygun öğrenmek, dini Mübin-İ İslamı doğru anlatmak, yansız ve yanlışsız anlatmak ve çocuklarımıza dinimizi sevdirmektir. Her şeyin başı sevgiden geçer. Çünkü bizim peygamberimiz islamı, Kuranı sevgiyle başarıya ulaştırmış, islamı bunla yaymıştır. Hepinizi sevgi muhabbetle selamlıyorum.”

İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkanda bir konuşma yaptı. Alkan konuşmasında artık okulların mesai dışında da insanların hizmetinde olduğunu söyledi.

12 Şubat belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “ Değerli kızlarımız, inşaAllah iyi çalışıp burada hem müsbet ilimleri hem de dinimiz öğrenecek ve inancımızda önde olacağız. Hem Ülkemiz ve hem de insanlarımız için çok çalışacağız. Sizler buradan alacağınız ışıkla bu memleketin geleceği olacaksınız. Bizlerde daha iyi şartlarda okumanız için elimizden gelen gayreti sarfedeceğiz.

KAMİMDER Başkanı Yunus Doğru, Bağlarbaşı İmam Hatip Ortaokulundaki kursun açılışında, dernek olarak farklı bir çalışmaya imza attıklarını belirtti ve şunları kaydetti:

"Buradaki ortam çok güzel. Bu okullar güzel okullar. Eksikliğini hissettiğimiz dini kuralları öğrenmek için bu uygulamaya katıldık. İmam hatipler güzel insanlar yetiştiriyor. Buradan emeği geçen işadamlarına şükran sunuyoruz. Anneler, geleceğimizin teminatı çocuklarını alıp Kur'an öğreniyorlar. Katılımın yüksek olması da bizleri sevindirdi.  İnşallah mahcup olmaz ve daha iyilerini yaparız."

Daha sonra İl Müftüsü Muhammed Gevherin duasına hep bir ağızdan âmin sedası yükseldi. 12 Şubat Belediye başkanı Hanefi Mahçiçek tarafından kız öğrencilere seccade, başörtüsü vs. hediyeler protokol üyelerince dağıtıldı. Okul Müdürü Adem Yiğiter, 600 öğrenci ve 40 eğitmenle Yaz Kuran kursu eğitimine başladıklarını belirtti.

Yiğiter, kursun 22 Eylül 2014’e kadar devam edeceğini vurguladı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.