1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ali Çırak: Dünya’ya Ders Verdik
Ali Çırak: Dünya’ya Ders Verdik

Ali Çırak: Dünya’ya Ders Verdik

Ali Çırak: Dünya’ya Ders Verdik

A+A-

Kahramanmaraş’ın inşaat sektöründe gülen yüzü Çırağın Grup, 15 Temmuz  öncesinde yaptığı yatırımlarına yenilerini ekleyerek büyük projelere imza atmaya devam ediyor.

Çırağın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çırak, Türkiye ekonomisinin 15 Temmuz öncesinden daha iyi bir konuma geldiğini belirterek, Ekonomiye yapılan sihirli dokunuşların çok yararlı olduğunu söyledi

Türkiye’nin 15 Temmuz’dan sonra herhangi bir sekteye uğramayan ekonominin hızlı bir şekilde büyüdüğünü vurgulayan Çırak, 15 Temmuz sonrası gelişen ekonomiyle Dünya’ya ders verildiğine dikkat çekti.   

Kahramanmaraş için 5 büyük proje hazırladıklarını belirten Çırak, hedeflerinin Kahramanmaraş’ı megakent seviyesine çıkarmak olduğunu belirtti.

Büyüyen firmalara destek olunması gerektiğini belirten Çırak, halkın yatırımlara olan güveninin kaybolmaması için büyük firmaları tercih etmesi gerektiğini vurguladı.

 

FAİZ İNDİRİMİ SÜRPRİZ OLDU

15 Temmuz bizim için çok kötü bir süreç oldu. Bu şoku atlatmamız birkaç ayı buldu ama devletimiz güçlü olduğu için bu süreci çok çabuk atlattık. Biz Çırağın Grup ailesi olarak işimize darbe girişiminin ertesi günü tekrar başladık. Aynı şekilde, aynı şartlar altında gayretimizi sürdürdük. Devletimize ve milletimize güvendiğimiz için hiçbir sıkıntı yaşamadan ve müşterilerimize hiçbir sıkıntı yaşatmadan aynı şartlar altında çalışmaya devam ettik. Ben Ak Parti hükümetine ve Cumhurbaşkanımıza çok güveniyorum. Onların yaptığı politikaları destekliyorum. Ekonomide yapılan faiz indiriminden sonra piyasanın hareketlendiğini düşünüyorum. Bu hamlesinden dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve hükümetimize çok teşekkür ediyorum. Yapılan bu faiz indirimi bütün sektörleri çok olumlu etkiledi. Bu indirimden firma olarak çok fayda gördük. Darbe sürecini atlattıktan sonra böyle bir indirimi kesinlikle beklemiyorduk. Bu hareket aynı zamanda bizim için çok büyük bir sürpriz oldu.

DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN EKONOMİK HAMLELERİ

15 Temmuz sürecinden önce piyasada kötü bir hava vardı. Zor durumda kalan firmalar vardı. Çok şükür hepsini rahat bir şekilde atlattık. Bunun en büyük sağlayıcısı ise Türkiye'nin güçlü olmasıdır. Hükümetin uyguladığı politikalarla 15 Temmuz sonrası ekonomi, 15 Temmuz öncesi ekonomiden daha iyi durumdadır. Devletin sırtındaki kamçıyı çıkardığını düşünüyorum. Şu anda Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar koordineli bir şekilde hareket ediyorlar. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve bakanlarımızın 15 Temmuzdan sonraki dönemde yaptığı ekonomik hamleler ve açıklamaları hayati önem taşıyor.  Ülkemizde bugün krizin olmamasının yegâne sebebi devlet büyüklerimizin vakarlı duruşudur. Artık 15 yıl önceki Türkiye yok çok farklı bir Türkiye var.

Ülke olarak gücümüzü tüm dünyaya ispat ettik. Ülkemizin ve ekonomimizin kolay olaylardan etkileneceğini düşünmüyorum. Ama millet olarak devletimizle el ele vererek çok iyi çalışmamız gerekiyor. Ben Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti'nin ekonomi çizgisine güveniyorum.

KAHRAMANMARAŞ’TA TOPRAKTAN SATIŞ OLMAZ

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yatırımlara hız verdik. Darbe girişimi sürecini atlattıktan sonra konut satışlarımız arttı. Faiz indirimi de konut satışlarımızı daha da artırdı. Darbe girişiminden sonra millet Cumhurbaşkanına ve hükümete daha çok güvenmeye başladı. Bu güven insanların daha fazla yatırım yapmasına vesile oldu.  İnsanlar bu güven ile riske girdiler. Firma olarak topraktan satışa kesinlikle karşıyız. Topraktan satış yöntemi Kahramanmaraş'ta sona erdi. Art niyetli insanlar vatandaşlarımıza çok zarar verdiler. Garibanın cebindeki üç beş kuruş birikmişini alıp götürdüler. Bilerek ya da bilmeyerek yanlış yaptılar. Kahramanmaraş'ta topraktan satışını yanlış olduğunu düşünüyorum. Öz sermayesi olan, gücü olan bir firma varsa topraktan satış işlemini sadece o yapsın. Firmalarımız inşaat sektörünün alanında yer alan bu satış yöntemini alnı ak çıkacağına güveniyorsa yapmalıdır.

KAHRAMANMARAŞ İÇİN 5 BÜYÜK PROJE

Firma olarak müşterilerimizle birebir muhatap oluyoruz. Önce müşterimizin isteğini anlıyoruz. Müşterinin arzu ettiği şekilde ürün gösteriyoruz. Müşterinin bütçesine göre ürün satıyoruz. Daire sattıktan sonra şantiye şeflerimiz birebir takip yapıyor. Dairelerimizi sattıktan sonra memnuniyet derecesini ölçmek için çalışmalar yapıyoruz. 
Çırağın İnşaat olarak 5 tane büyük projemiz var. En büyük projelerimizden bir tanesi Abdulhamithan Camii’nin eteğinde bulunan Şehr-i Maraş projesidir. Şehr-i Maraş projesinde her biri 13 katlı olmak üzere toplam 7 tane blok var. Bu projemizde Kahramanmaraş'ta olmayan bir mimariyi ele aldık. Birde Cadde Çırağın adı altında 130 konutluk bir projemiz var. Bu projemizde Anadolu Öğretmen Lisesi bölgesine yakın. Ağcalı Vadikent sitemiz 120 Konut'tan oluşuyor. Bunların yanı sıra Çırağın Park sitemiz var. Bu da 100 konut olacak.  Bu projelerimizi 2017 Sonuna varmadan bitirmeyi düşünüyoruz.

BÜYÜK FİRMALAR DESTEKLENMELİDİR

Kahramanmaraş'ta inşaat sektörü öz sermaye ile çalışan firmalar için çok güzel bir sektördür. İnşaat sektöründe sermayesiz firma her zaman sıkıntı çeker. Kahramanmaraş'ta inşaat sektörüne karşı Vatandaşlarımızdan güveninin kırılmaması için büyük firmaları tercih etmesini tavsiye ediyoruz. Bu firmaların seçilip desteklenmesini istiyoruz. Vatandaşlarımız ev alırken önce ev yapan firmanın kurumsallığına bakmalıdır. Firmanın geçmişi araştırılmalıdır. Daha önce yaptığı projeler incelenip, daha önce o projelerden konut satılan vatandaşların düşünceleri alınmalıdır. Firmanın düzenli çalışıp çalışmadığını ilişkili olduğu firmalardan sorarak vatandaşlarımız öğrenebilir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum