1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK PARTİ EKİNÖZÜ’NDE DEPREM OLDU
AK PARTİ EKİNÖZÜ’NDE DEPREM OLDU

AK PARTİ EKİNÖZÜ’NDE DEPREM OLDU

AK Partiden Ekinözü Belediye Başkan aday adayı olan Bünyamin Kılıç partisinden istifa etti ederek Elbistan Belediye düğün solunda yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantıyla Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

A+A-

 Eski AK Parti Elbistan İlçe Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı olan ve Ekinözü İlçesine AK Partiden Belediye Başkanı aday adayı olan Kılıç Adaylık verilmeyince AK Parti’den bugün İstifa ederek Ekinözü Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

AK Parti’den Ekinözü Belediye Başkanlığı için aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen Bünyamin Kılıç’a tekrar aday olması için Yaklaşık Bin Kişin Üzerinde Katıldığı köylülerinden büyük destek geldi.

 

AK Parti’den Ekinözü Belediye Başkanlığı için aday adayı olan ancak Ak Parti yönetimi tarafından aday gösterilmeyen Bünyamin Kılıç’a köylülerinden büyük destek geldi. Kılıç’ın 30 Mart 2014 seçimlerinde Saadet Partisi saflarından aday gösterileceği ifade edildi.

 

Ekinözü köylüleri ve Kabaktepe Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, Elbistan Belediyesi Düğün Salonu’nda bir program düzenledi. Programda kürsüye çıkan konuklar, Kahramanmaraş’ta söylenen ve AK Partili eski bir milletvekilinin ifade ettiği öne sürülen ‘dağ köylüleri, Ekinözü’nde taşı aday göstersen seçilir’ sözüne yoğun tepki gösterdiler. Köylüyüz ama gururluyuz diyen konuşmacılar, gerek Ekinözü ve gerek farklı mecralarda dağ köylülerinin küçümsendiğini ileri sürdüler. Aday belirlenmesi için köylülerden fikir alındığı programda öne çıkan isim olan Bünyamin Kılıç, yaptığı konuşmada köylü olmanın, kalbi temiz olmanın insanlar arasında küçültücü sıfatlar olmadığını bildirdi.

 

Şanlıurfa’da seçimler öncesinde yaşanan Fakıbaba örneğini anlatan Kılıç, “Şanlıurfa’da ceket koysanız Ak Parti’den alır diye bir söylenti yayıldı. Ş.Urfalılar bu işe karşı bir birliktelik gösterdi ve Fakıbaba’yı belediye başkanı seçti. Şimdi Fakıbaba, AK Parti’de MKYK üyesi. Demek ki istenildiğinde sonuç alınabiliyor. ”diye konuştu. Kılıç, “Bildiğiniz üzere bir aday adaylığımız söz konusu oldu. Aday olduğumuz gün çok farklı frenlerle karşılaştık. Biz hem Ekinözülüyüz, hem de köylüyüz. Bizim Ekinözü’nde yaşayanla hiçbir farkımız yok. Onlardan birisiyiz. Biz geldiğimizde onları da dışlamayız. Hiç kimseyi de yadırgamayız. Bizim tek amacımız sizlerin dışlanmaması. Biz Elbistan’da oturuyoruz. Ama sizlere yapılan hepimizi rahatsız ediyor. İşte bu gün dayanışma günüz. Sizler bu gayreti gösterirseniz, sizler bizim arkamızda durursanız biz bunun önüne geçeceğiz.

 

Benim için yapmadıkları, söylemedikleri kötü şey kalmadı. Beni en iyi tanıyan sizlersiniz. Sizin kucağınızda büyüdüm ben. Sizin ekmeğinizi yedim. Buraya toplanan insanların hepsinin evinde çay içmişliğim var. Beni sizler çok iyi biliyorsunuz. Ama söylemeye bile utandığım bir karalama kampanyası başlattılar. Sırf kendi adaylarını aday edebilmek için. Sonunda da yaptılar. Ama biz bunun haksız bir aday olduğunu gördük. Sizlerin hakkının yendiğini gördük. Eğer sizler bu oluşuma karşı çıkmazsanız, tepki göstermezseniz olmaz. Ekinözü köylüleri kimi koysanız oy verir denildi. Ancak Ekinözülüler haklarını aramasını da bilirler. Türkiye’de bir Fakıbaba örneği var. Fakıbaba’ya da aynısını dediler. Sayın Başbakanım ceketinizi koysanız alırsınız, kimi koyarsanız koyun dediler. Ama oranın insanı ne yaptı? Biz cekete oy vermeyiz, Biz ceketin içindeki adam olmazsa oy vermeyiz dediler. Türkiye’de bu örnek oldu. Şimdi Fakıbaba partinin MKYK üyesi durumda.”ifadesini kullandı. 

 

Kılıç, “Bizler bu topraklarda yüzyıllardır inatların en güzeliyle yaşadık. Kuru ekmeğimizi serçelere ufaladık, kuzuların sırtından dikenler ayıkladık ama aç bırakmadık yaban kurdunu da. Sararmış buğday tarlalarında coşkuyla orak salladık. Yayıkta ayran dövdük. Darda kalmış yolmacının akşamüstü Hızırı, yolunu şaşırmışın rehberi olduk burada. Kapımızı çalana han, konuklarımıza mihmandar olduk. Kimsesizi aç, hastayı biilaç bırakmadık.

 

Kötü söze lal, komşumuzun yüküne hamal olduk. Varlığı da gördük yokluğu da. Lakin hep bir iyilik taşıdık göğsümüzün altında. Aynaya bakar gibi baktık yüreğimize. Çünkü yüreğine bakamayanın yaşamı karanlık yüzü bulanıktır diye öğrendik. Yüzlerce yıldır kıl çadırları, obaları, yaylaları, sürüleri, sözleri, sohbetleri, masalları ile yaşamış ve kendi doğası ile şekillenmiş bu kültürün son 30 yılda nasıl dağılıp toz duman olduğunu; kentlere göçle başlayan sosyal ve ekonomik dengesizliklerin bu kültürün insanları dünyanın dört bir yanına acımasızca savurduğunu, köklerinden, öz topraklarından nasıl hoyratça kopardığını üzülerek görmekte ve yaşamaktayız.

 

Fakat üzülerek yaşamak köklü kültürümüzün yok oluşuna tanık olmak ve boyun eğmek yerine ona sahip çıkmayı, müdahale etmeyi ve geleceğimizi geçmişimizle süslemeyi çocuklarımız adına hem bir borç hem de asli ve asil bir görev saydık. Buradan gidenin buraya dönebilmesi için bu toprakların sessiz, kimsesiz ve nefessiz kalmaması için; mezarlarımızı sahipsiz ölülerimizi duasız bırakmamak için çocukluğumuzun seslerini, renklerini, oyunlarını, türkülerini çocuklarımıza bırakabilmek için çıktık bu yola. Yükümüzün ağır; yolumuzun da uzun ve meşakkatli olduğunu biliyoruz.”

 

Konuşmaların ardından Ekinözü ve çevresinden, Kabaktepe köyünden gelenlerin adaylık konusunda fikirleri alındı. Köylüler, Bünyamin Kılıç isminde anlaştı. Kılıç’ın Saadet Partisi’nden aday olabileceği konu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.