1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AFŞİN BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AFŞİN BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AFŞİN BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Afşin Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısını Belediye Meclis salonunda gerçekleştirdi.

A+A-

Ağustos ayı Belediye Meclis toplantısı; Başkan Mehmet Fatih GÜVEN başkanlığında gerçekleştirildi. Yoklama ve bir önceki toplantı karar özetinin kabulün ardından yapılan yoklama ile gündem konuları görüşülmeye başlandı.

Başkan Güven yaptığı konuşmada “Meclis toplantısında ele alınan konular şeffaf ve anlaşılabilir olması için Belediye Meclisine detayları ile anlatılacaktır. Bunun için gerek görsel donanımlar kullanılacak, gerekse yazılı ve sözlü olarak meclis üyeleri bilgilendirilecektir” dedi.

Meclis gündeminin okunmasının ardından görüşmelere başlandı. Meclisteki gündem başlıkları 43. Afşin Eshab-ı Kehf Karakucak Kültür Sanat ve Karakucak Güreş Festivalinin yapılması, Kahramanmaraş Büyükşehir ve ilçe belediyeleri alt yapı hizmet tüzüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün Kurulması, Mezbaha’nın Zabıta Müdürlüğüne bağlanması, Mezarlıkların Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne Bağlanması ve imar Konuları.

43. Afşin Eshab-ı Kehf Karakucak Kültür Sanat ve Karakucak Güreş Festivalinin 14 Eylül 2014 Pazar günü yapılmasına ve festival programının yapılması için Belediye Encümenine yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir ve ilçe belediyeleri alt yapı hizmet tüzük değişikliği oy çokluğu ile onaylandı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün Kurulmasına oy çokluğu ile karar verildi Başkan Güven; ”Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün kurulması ile Halka yönelik etkinlikler ve organizasyonlar düzenlemek, bunları basın ve kamuoyuna duyurmak. Belediye ile basın ve kamuoyu arasındaki koordineyi oluşturarak karşılıklı bilgi akışını sağlamak. Vatandaşlardan gelen şikayet ve dileklerle ilgili yapılan işlerin takibini yapmak ve vatandaşı bilgilendirmek, birimler tarafından yapılan çalışmalar hakkında halkı bilgilendirici amaçlı bülten, broşür vb. çalışmaları yapmakla mükellef bir birimdir” dedi.

6360 sayılı kanunun geçici 1. Maddesi ile kurulan Devir Tasfiye Komisyonu kararı ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin 14.05.2014 tarih ve 2014/28 sayılı meclis kararı ile Belediyemize devredilen Mezbaha hizmetlerinin, Zabıta Müdürlüğü Birimi; Mezarlık hizmetlerinin ise Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü birimi uhdesinde hizmet vermesi oy çokluğu ile kabul edildi.

İmar konuları görüşüldü ve sonraki meclis toplantının 04 Eylül 2014 tarihinde yapılması kararlaştırılarak sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.