1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 7 Güzel Adam, 7 güzel şiir
7 Güzel Adam, 7 güzel şiir

7 Güzel Adam, 7 güzel şiir

Yahya Kemal İlkokulu koordinatörlüğünde yürütülen, ‘Yedi Güzel Adam, Yedi Güzel Şiir Okuyan Küçük İnsan’ adlı şiir okuma yarışmasını yapıldı. Yarışmanın ödül töreni Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlendi

A+A-

Ödül törenine Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı,  Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Mehmet İspir, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler,  veliler ve sivil toplum kuruluşları katıldı.   

  Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz açılış konuşmasında: “Genciniz, yaşlınız, anne ya da baba olanınız, pırıl pırıl, ışıl ışıl gözlerle çocuk olanlarınız, Sizleri muhabbetle kucaklıyorum. Ve sizleri insanlık için en güzel dünya standartlarını oluşturmaya, keşifler yapmaya, faydalı ilme, eğitime, hayırda sınırlarınızı ahiretiniz için hazırlık olsun diye zorlamaya, teşvik ediyorum. Birlikte güzeli, doğruyu, adili, faydalıyı örnek ve hâkim kılmak istiyorum. Çocuklarınızı en önemli yatırım aracı olarak görün. Onların en mükemmel şekilde eğitilmeleri için uğraşın. Kendinizi, genç ya da ihtiyar, kadın ve erkek ayırımı yapmadan, suni mazeretler üretmeden her gün, her an eğitin ve sürekli geliştirin. Okulumuzun vizyonu olan “Yedi Güzel Adam Gibi Adam Yetiştirme” söyleminin bir tezahürü olan şiir projemiz için bu salonda bir araya gelen siz çok kıymetli misafirlerimizi tebrik ediyorum. Yahya Kemal İlkokulu öğretmenleri öğrencileri olarak ortaya çıkarmış olduğunuz bu güzel projeden dolayı hepinizi kutluyorum Sağ olun var olun. Rabbim biz eğitimcileri İnşallah bu sevimli öğrencilerimizin hizmetinden ayırmasın diliyorum. İçim içime sığmıyor. İşlerimizde çok başarılı olmak istiyorum. Hemen istiyorum, hayallerim, emellerim, niyetlerim yaşanır olsun” dedi.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt  hediye töreninde  yaptığı konuşmasında: “ Kitap okuma çalışmamız  ilimizde üzerinde durduğumuz en önemli konulardan bir tanesi. İlimizde bu yarışmaya yoğun bir katılım var. Bu anlamda Yahya Kemal İlkokulunun yapmış olduğu Şiir Projesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum” dedi. 

Şiir okuma yarışmasında 1. olan öğrencilere hediyeleri olan çeyrek altın, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt tarafından verildi. Yarışmada  ikinci ve üçüncü olan öğrencilere eşofman takımı hediye edildi. 7 Şiirin hepsini ezberleyen 89 öğrenciye hediye olarak ‘Başarı Belgesi ve Madalya’ verildi.

 

Nuri Pakdil’in Anneler ve Kudüsler şiirinin birincisi 3-C sınıfı öğrencisi Cihan Yemşen birincilik ödülü olan çeyrek altını, Savaşlarda anne babalarını kaybeden yetim öğrencilere hediye etti.

  

 

 

 

            YAHYA KEMAL İLKOKULU ŞİİR OKUMA YARIŞMASI SONUCU

 

HÜZÜN UÇURUMLAR

  

1.

MEHMET GÜMÜŞOLUK

 

 

2.

ŞİFANUR SARI

 

 

3.

YAREN DEMİR

 

 
 

SANA BANA VE ÜLKEME DAİR

1.

ELİF IŞIK

 

 

2.

ABDULKADİR BALKAYA

 

 

3.

NİSANUR KUŞTAŞ

 

 
 

EY SEVGİLİ

1.

ESRANUR DERTLİ

 

 

2.

HATİCE KÜBRA USLU

 

 

3.

KÜBRA ÇALIŞKAN

 

 
 

BİTİŞİ OLMAYAN ŞİİR

1.

FERHAT ASLAN

 

 

2.

ELİF YABALAK

 

 

3.

HASAN SARIKAYA

 

 
 

SULTAN

  

1.

AYŞE KAYNAR

 

 

2.

ÖZGE ALATAŞ

 

 

3.

Z.MELİSA ÇOBANLAR

 

 
 

ANNELER VE KUDÜSLER

  

1.

CİHAN YEMŞEN

 

 

2.

M.ALİ GÖK

 

 

3.

HASAN BAĞAN

 

 
 

MESCİD-İ AKSA

  

1.

GÜLENDAM GÜZEL

 

 

2.

HABİBE DELİGÖZ

 

 

3.

ŞEYMA DEMİR

 

 
    

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.